< sekcia Basketbal

Davis pomohol získať financie pre zamestnancov nemocníc

Útočník Anthony Davis (vpravo) z Los Angeles Lakers a De'Anthony Melton z Memphisu Grizzlies počas zápasu zámorskej NBA 21. februára 2020 v Los Angeles. Foto: TASR/AP

V USA evidovali v piatok večer vyše 100.000 prípadov ochorenia COVID-19 a 1543 mŕtvych.

Los Angeles 27. marca (TASR) - Basketbalista Anthony Davis z Los Angeles Lakers pomohol získať 250.000 dolárov na pomoc pre zamestnancov nemocníc v Los Angeles a pre pracovníkov multifunkčnej arény Staples Center. Podľa informácií portálu nba.com sa Davis spojil s nadáciou Lineage Logistics, aby získal financie na dary pre organizácie poskytujúce zdravotníckym pracovníkom bezplatné jedlo počas pandémie koronavírusu.

Nadácia spolupracuje so spoločnosťou World Food Kitchen, ktorú vedie známy šéfkuchár Jose Andres. Davis tiež oznámil, že spoločnosť Lineage ponúkne zamestnancom Staples Centra v nadchádzajúcich týždňoch a mesiacoch prácu, pretože v domácej aréne Lakers sa nehrajú žiadne zápasy. V hale ešte hrávajú basketbalisti LA Clippers a hokejisti Los Angeles Kings.

V USA evidovali v piatok večer vyše 100.000 prípadov ochorenia COVID-19 a 1543 mŕtvych. Celosvetovo je v 199 krajinách/územiach potvrdených viac ako 590.000 prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 26.900 osôb.