< sekcia Basketbal

Denver krok od postupu, zdolal Lakers aj v treťom finále konferencie

Hráč Denveru Nuggets Jamal Murray, top, strieľa cez hráča Los Angeles Lakers Austina Reavesa (15) v druhej polovici zápasu 3 finálovej série basketbalovej NBA v sobotu 20. mája 2023 v Los Angeles. Foto: TASR/AP

Denver je tak blízko postupu do svojho prvého finále v 47-ročnej histórii klubu.

Los Angeles 21. mája (TASR) - Basketbalisti Denveru Nuggets sú krok od postupu do finále play off NBA. V treťom dueli finálovej série Západnej konferencie zvíťazili v noci na nedeľu na palubovke Los Angeles Lakers 119:108. V sérii vedú 3:0 na zápasy a o svojom postupe môžu rozhodnúť už vo štvrtom stretnutí, ktoré sa hrá v noci na utorok znovu v LA (2.30 SELČ).

Nuggets opäť potiahol k triumfu Jamal Murray, ktorý zaznamenal 37 bodov, sedem doskokov a šesť asistencií. Jeho spoluhráč Nikola Jokič dal 24 bodov, z toho 15 v záverečnej štvrtine. Domácim nestačilo ani 28 bodov a 18 doskokov Anthonyho Davisa. Denver je tak blízko postupu do svojho prvého finále v 47-ročnej histórii klubu. "Náš tím dokáže toho veľa, ale hlavná je viera. To je veľmi dôležitá vlastnosť. Všetci veríme, že uspejeme," vyhlásil tréner Denveru Michael Malone.

Domáci sa dokázali vrátiť do zápasu po tom, ako prehrávali o 14 bodov. Ešte sedem minút pred koncom tesne viedli, potom však hostia trafili tri trojky za sebou a šnúrou 13:0 zvrátili duel na svoju stranu.

Lakers sú tak na pokraji vyradenia. Ešte žiaden klub v histórii NBA neotočil vývoj série, v ktorej prehrával 0:3 na zápasy. "Neviem, čo sa odohráva spoluhráčom v hlavách, ale za seba môžem povedať, že verím, že máme na to, aby sme to otočili. Teraz sa musíme pripraviť na ďalší zápas a ukázať, čo v nás je," povedal podľa AFP štvornásobný ligový šampión LeBron James, ktorý nazbieral v noci 23 bodov a 12 asistencií.