< sekcia Basketbal

Golden State vedie nad Memphisom 3:1, Boston vyrovnal sériu s Milwauke

Basketbalista Stephen Curry (30) z Golden State Warriors a Tyus Jones (21) z Memphisu Grizzlies v štvrtom zápase 2. kola play off Západnej konferencie NBA Golden State - Memphis Grizzlies 9. mája 2022 v San Franciscu. Foto: TASR/AP

Boston vyrovnal sériu s obhajcom titulu na 2:2, keď zvíťazil v Milwaukee 116:108.

New York 10. mája (TASR) - Basketbalisti Golden State zvíťazili v noci na utorok nad Memphisom 101:98 a v sérii 2. kola play off Západnej konferencie NBA vedú 3:1 na zápasy. Warriors potiahol 32 bodmi Stephen Curry. Grizzlies pre zranenie kolena chýbal ich líder Ja Morant, najviac bodov v ich drese dosiahol pivot Jaren Jackson - 21.

Memphis viedol takmer celý duel, až 45 sekúnd pred koncom prevážil misky váh na stranu Golden State Curry, ktorý dal 18 bodov v záverečnej štvrtine. Warriors dramatickú koncovku zvládli, hoci im na lavičke chýbal tréner Steve Kerr, ktorý mal pozitívny test na koronavírus. Mužstvo koučoval asistent Mike Brown pár hodín po tom, ako prijal ponuku Sacramenta na post hlavného trénera od budúcej sezóny. "V úvode sme hrali unáhlene a vystavili sme sa tlaku. V hre nás udržala naša obrana," popísal príčinu úspechu Curry podľa AFP.

Druhý najlepší tím po základnej časti Memphis je krok od konca sezóny. "Hrali sme dobre 48 minút. V závere štvrtej štvrtiny nám však lopta niekoľkokrát nepadla do koša. Musíme nájsť spôsob, ako sa zlepšiť," povzdychol si tréner Grizzlies Taylor Jenkins.

Boston vyrovnal sériu s obhajcom titulu na 2:2, keď zvíťazil v Milwaukee 116:108. Svoj životný výkon predviedol 35-ročný veterán Al Horford, ktorý zaznamenal svoje doterajšie kariérne maximum vo vyraďovacej časti 30 bodov. Strelecký líder tímu Jayson Tatum dal taktiež 30 bodov a pridal k nim 13 doskokov. Bucks nestačilo 34 bodov a 18 doskokov Jannisa Antetokunmpa.

Celtics rozhodli zápas vo svoj prospech v záverečnej dvanásťminútovke, ktorú vyhrali 43:28. "Prehra v predchádzajúcom stretnutí nás zahnala do kúta. Potrebovali sme odpovedať a podarilo sa nám to. Nevzdali sme sa a neustále búšili do súpera," vyjadril spokojnosť Horford.