< sekcia Basketbal

Good Angels prehrali v Montpellieri 60:65

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Na konte tak majú už sedem prehier z deviatich zápasov a v tabuľke im patrí posledná šiesta priečka.

Montpellier 21. januára (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v stredajšom zápase A-skupiny Európskej ligy na palubovke francúzskeho šampióna Basket Lattes Montpellier po dramatickom závere 60:65. Na konte tak majú už sedem prehier z deviatich zápasov a v tabuľke im patrí posledná šiesta priečka s minimálnou šancou na postup do vyraďovacej fázy súťaže.

Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia v stredu 28. januára o 16.00 h na palubovke ruského Dinama Kursk.

A-skupina EL 2014/2015:

Basket Lattes Montpellier (Fr.) - Good Angels Košice 65:60 (39:26)

Najviac bodov Montpellieru: O'Heaová 14, Tanquerayová a Skrelová 11, Bassová 10 - zostava a body GA: Žirková 22 (3 trojky), Krivačevičová 11, Langhorneová 10, Bärová 5, Bálintová 2 (Oblaková 7, Rodgersová 3, Kiššová 0, Hruščáková 0), TH: 11/10 - 12/5, trojky: 7:7, fauly: 14:18, 5 faulov: Oblaková (Good Angels).

Skóre duelu otvorila v 2. minúte domáca Godinová, no kapitánka Good Angels Žirková odpovedala o minútu neskôr presným zásahom spoza trojkového oblúka - 2:3. V 5. minúte premenila dva trestné hody Langhorneová a hostky vyhrávali o tri body - 4:7. Montpellier v 7. minúte otočil po dvojbodovom zápise Halmanovej (12:11) a rovnaká hráčka stanovila rezultát úvodnej desaťminútovky na 16:16. V 14. minúte sa domácim hráčkam podarilo odskočiť na rozdiel štyroch bodov (25:21) a po trojke O'Heaovej o minútu neskôr aj na 28:23. Tá istá hráčka sa presadila aj v 17. minúte a domáci tím vyhrával už 33:26. Na začiatku 18. minúte už vyhrával Montpellier dvojciferným rozdielom, keď znova predviedla presnú ruku spoza trojkového oblúka O'Heaová a po nej namierila presne za dva body i Ayayiová - 38:26. Prvý polčas vyznel v prospech francúzskeho tímu v pomere 39:26.

Vstup do druhého dejstva vyšiel hráčkam Good Angels, ktoré v 24. minúte korigovali po dvoch bodoch Langorneovej na rozdiel ôsmich bodov - 40:32. O niekoľko sekúnd neskôr Žirková pridala trojku a Krivačevičová v 25. minúte upravila na 42:39. Do konca tretej desaťminútovky však francúzsky tím pridal na obrátkach a na ukazovateli skóre svietil stav 55:45. V 32. minúte zaznamenala trojku hosťujúca Oblaková (55:48) a Good Angels sa vrátili do hry o dve minúty neskôr, keď sa presadila Krivačevičová - 57:53. Približne štyri a pol minúty pred koncom duelu namierila presne i Žirková, na ktorej dva body odpovedala domáca Bassová. Na rozdiel jedného bodu znížila trojkou Rodgersová a strelecky aktívna Žirková naklonila misky váh na stranu košického tímu - 59:60. V dramatickom závere sa však šťastie priklonilo na stranu domácich hráčok, ktoré zvíťazili 65:60.

výsledky ďalších stretnutí:

Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) - ZVVZ USK Praha (ČR) 86:72 (45:32)

Galatasaray Istanbul (Tur.) - Dinamo Kursk (Rus.) 91:87 po 2 predĺžení (72:72, 29:39)