< sekcia Basketbal

Inter ide do Fribourgu s náskokom, Naglič: Nemôžeme kalkulovať

Na snímke zľava Sterling Gibbs (BK Inter Bratislava), Murphy Burnatowski (Fribourg Olympic Basket) a Jérémy Jaunin (Fribourg Olympic Basket) počas prvého zápasu 1. predkola basketbalovej Ligy majstrov mužov BK Inter Bratislava - Fribourg Olympic Basket, 17. septembra 2019 v Bratislave. Foto: TASR - Pavol Zachar

Basketbalisti Interu zvládli prvý ostrý zápas novej sezóny, výhra 82:67 nad Fribourgom sa však nerodila ľahko.

Bratislava 19. septembra (TASR) – Basketbalisti Interu Bratislava majú pred odvetou prvého predkola Ligy majstrov proti Fribourgu Olympic (piatok 20. septembra o 20.00 h) postupové karty vo vlastných rukách. K švajčiarskemu majstrovi cestujú s 15-bodovým náskokom, podľa trénera Aramisa Nagliča ich však čaká ťažká robota.

Inter zvládol prvý ostrý zápas novej sezóny, výhra 82:67 nad Fribourgom sa však nerodila ľahko. "Žlto-čierni" najmä v prvom polčase ťahali za kratší koniec, po zmene strán predviedli diametrálne odlišný výkon. "V prvom zápase sme testovali sami seba, keďže som pred stretnutím nevedel, ako budeme vyzerať. Chýbali nám Čekovský a Ihring, traja hráči mali za sebou len tri, štyri tréningy s nami. Bolo tam veľa otázok, ale v druhom polčase sme sa dostali k tomu, čo sme chceli. Bolo tam viac fyzickej hry a lepší herný rytmus, čím sme ich zlomili. Je to len prvý polčas, nebudeme veľmi oslavovať. Ak podáme takýto výkon aj vo Fribourgu, tak si zaslúžime cez neho postúpiť," povedal pred odvetou Naglič.

Na strane Fribourgu absentoval jeden z kľúčových hráčov, senegalský pivot Babacar Toure. Aj to sa podpísalo na tom, že slovenský zástupca dokázal svojho súpera v druhom polčase preskákať a presadzovať sa z priestoru pod košom. "Dlhší čas už nehrá, je ľahký a pohyblivý pivot. Skúsený hráč, ktorý máva často double double v zápasoch. Myslím si však, že nebudú robiť veľa zmien, keďže hrajú stále s troma vysokými hráčmi," prezradil kouč Interu k absencii Toureho. Bratislavské družstvo tiež rieši zdravotné starosti. Do prvého zápasu nezasiahli pivot Michal Čekovský ani rozohrávač Mário Ihring, pred piatkom je otázny štart ďalšieho pivota Michaela Fuseka.

Výhoda domáceho prostredia v úvodnom stretnutí sa preto môže javiť ako veľká výhoda v tomto dvojzápase. "Mali sme výhodu, že sme prvý zápas hrali doma. Nepoznali sme sa navzájom, kto má kde silné a slabé stránky. Teraz vieme, aká je ich hra. Základ je dobre zregenerovať a pripraviť sa na zápas," uviedol Baťka.

Vypracovaný 15-bodový náskok utvoril slovenskému majstrovi pred odvetou solídnu východiskovú pozíciu, Fribourg však už v minulosti ukázal, že dokáže otočiť aj takéto manko. V predchádzajúcej edícii Ligy majstrov sa švajčiarske družstvo predralo cez tri predkolá až do skupinovej fázy, za sebou nechalo aj papierovo oveľa kvalitnejšie tímy. "Nemôžeme kalkulovať, pretože každá kalkulácia je zlá. Ideme tam skúsiť vyhrať a podať čo najlepší možný výkon. Bude to ťažké, určite budú tlačiť. V basketbale 15 bodov je, ale aj nie je veľa. Čaká nás vo Fribourgu ťažká robota," dodal Naglič.

Inter Bratislava si v prípade postupu do druhého predkola zmeria 26. a 29. septembra sily s nemeckým Telekom Baskets Bonn.

1. predkolo Ligy majstrov 2019/20 – 2. zápas:

Fribourg Olympic – Inter Bratislava /piatok 20. septembra o 20.00 h/
/prvý zápas 67:82/