Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. júl 2024Meniny má Kamil
< sekcia Basketbal

Jokič figuruje v nominácii Srbska do Paríža

Na snímke Nikola Jokič. Foto: TASR/AP

V predbežnej nominácii sú takmer všetci srbskí hráči, ktorí pôsobia v NBA, teda aj Bogdan Bogdanovič z Atlanty, Nikola Jovič z Miami a Vasilije Micič s Aleksejom Pokuševskim zo Charlotte.

Belehrad 10. júna (TASR) - Srbskí basketbalisti sa chcú na olympijských hrách v Paríži predstaviť v najsilnejšom zložení. V nominácii trénera Svetislava Pešiča je aj úradujúci MVP zámorskej NBA Nikola Jokič. V jeho prípade predtým médiá špekulovali, že na OH nepocestuje.

Srbi pred rokom obsadili 2. miesto na majstrovstvách sveta aj bez Jokiča, ktorý sa ospravedlnil z reprezentačných povinností po sezóne, v ktorej priviedol Denver Nuggets k premiérovému titulu a získal aj cenu MVP finále. Denveru sa tento rok nepodarilo obhájiť titul, vypadol v 2. kole play off s Minnesotou 3:4 na zápasy.

V predbežnej nominácii sú takmer všetci srbskí hráči, ktorí pôsobia v NBA, teda aj Bogdan Bogdanovič z Atlanty, Nikola Jovič z Miami a Vasilije Micič s Aleksejom Pokuševskim zo Charlotte. Chýba iba veterán Boban Marjanovič, ktorý už v Houstone zohrával uplynulú sezónu iba minimálnu úlohu.

Srbov čaká už v úvodnom stretnutí v Paríži veľký šláger proti USA (28. júla). V B-skupine ich ešte čaká aj Južný Sudán a víťaz kvalifikačného turnaja v lotyšskej Rige. Informovala agentúra AP.