Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 25. júl 2024Meniny má Jakub
< sekcia Basketbal

Levice opäť v kvalifikácii, Madzin: Ukázať sa v najlepšom svetle

Na archívnej snímke majstri SR, basketbalisti Patrioti Levice. Foto: TASR - František Iván

Pri svojej prvej účasti vo FIBA súťažiach v roku 2022 sa dostal do finále kvalifikácie Ligy majstrov a druhej fázy Európskeho pohára FIBA.

Levice 19. júna (TASR) – Úradujúci šampión Niké Slovenskej basketbalovej ligy Patrioti Levice si tretí rok po sebe zahrá v súťažiach pod hlavičkou Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA). Opäť si vyskúša kvalifikáciu Ligy majstrov a v prípade neúspechu by mal byť súčasťou skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA (EP FIBA).

Pri svojej prvej účasti vo FIBA súťažiach v roku 2022 sa dostal do finále kvalifikácie Ligy majstrov a druhej fázy Európskeho pohára FIBA. Pred rokom vypadol vo štvrťfinále o účasť v skupinovej fázy LM a v EP FIBA bola pre neho stopkou úvodná skupina. "Je veľkou cťou ocitnúť sa v takejto spoločnosti klubov, o to viac, že sa v kvalifikácii Ligy majstrov predstavíme tretí rok po sebe. Nevieme ešte, s kým sa stretneme, avšak, kohokoľvek nám žreb prisúdi, bude veľkou výzvou a obrovskou motiváciou ukázať sa v najlepšom svetle," cituje trénera Patriotov Michala Madzina portál basketliga.sk.

Priamu miestenku v skupinovej fáze LM má vopred istú 28 tímov, o štyri zostávajúce miesta sa pobijú 24 účastníci na štyroch kvalifikačných turnajoch, ktoré by sa mali uskutočniť 16. – 22. septembra. Skupinová fáza odštartuje 1. októbra. "Žlto-zelení" spoznajú svojich súperov v stredu 26. júna o 11.00 h, kedy je na programe žreb kvalifikačných turnajov a skupinovej fázy. Ak by sa im nepodarilo prejsť sitom tejto súťaže, tak sa opäť objavia v skupinovej fáze Európskeho pohára FIBA.