< sekcia Basketbal

NBA: Miami, Cleveland aj LA Clippers vedú v 1. kole play off

Na archívnej snímke LeBron James (vľavo) z Clevelandu Cavaliers a James Johnson (vpravo) z Toronta Raptors Foto: TASR/AP

Basketbalisti Clevelandu Cavaliers zvládli aj druhý domáci zápas 1. kola play off NBA a po víťazstve 107:90 nad Detroitom Pistons vedú v sérii 2:0.

New York 21. apríla (TASR) - Basketbalisti Clevelandu Cavaliers zvládli aj druhý domáci zápas 1. kola play off zámorskej NBA a po víťazstve 107:90 vedú v sérii s Detroitom Pistons 2:0. LeBron James prispel k výhre 27 bodmi, jeho spoluhráč Kyrie Irving pridal 22 bodov.

Cavaliers odskočili svojmu súperovi v tretej štvrtine, ktorú vyhrali 27:15. V stretnutí nastrieľali úctyhodných dvadsať trojok, čím vyrovnali rekord play off v podaní Golden State (2015), Dallasu (2011) a Seattlu (1996). Sedem trojok premenil J.R. Smith, spoza oblúka presne namierili najmenej raz aj siedmi jeho spoluhráči. "Je to jednoduché. Ak mám priestor, strieľam," prezradil Smith svoj recept na úspech. Vo veľmi tvrdom zápase sa hostia držali do polčasu vďaka Andre Drummondovi a jeho 20 bodom, ale pivot Detroitu takisto minul 12 trestných hodov. Tretí duel série je na programe v noci na sobotu na palubovke Detroitu. Pistons prehrali už desiaty vzájomný zápas s Clevelandom vo vyraďovačke, ale mladý tím rozhodne zbrane dopredu neskladá. "Mužstvo žije, navzájom sa hecujeme, chalani na lavičke nás povzbudzujú ako čírlíderky, pokojne by mohli ísť aj do hľadiska," poznamenal nováčik Stanley Johnson.

V ďalšom súboji štvrťfinále Východnej konferencie je medzi Miami a Charlotte rovnako stav 2:0 pre lepšie postavený tím po základnej časti. Hráči Heat zdolali v druhom zápase Hornets 115:103 aj vďaka 28 bodom Dwyanea Wadea. Jeho spoluhráč Hassan Whiteside sa blysol 17 bodmi a 13 doskokmi, hosťom nestačili ani výkony Kembu Walkera (29 bodov) a Ala Jeffersona (25). Domáci mali už po polčase na konte 72 bodov. "Nehrali sme perfektný zápas. Stále sa dá na našej hre veľa vecí zlepšiť," povedal Wade pre zámorské médiá. Hornets prehrali vo vyraďovačke už dvanásty duel v rade. "Taká je realita play off. Teraz ideme domov, kde sme silní. Už dnes sme hrali lepšie ako v prvom zápase, tak verím, že to bude takto pokračovať," podotkol kouč Charlotte Steve Clifford.

Los Angeles Clippers si poradili s Portlandom aj v druhom domácom stretnutí, súpera zdolali 102:81. Rozhodla záverečná štvrtina, ktorú kalifornský tím vyhral 35:20. Streleckým lídrom Clippers bol Chris Paul s 25 bodmi.

NBA - play off - 1. kolo:

Východná konferencia

MIAMI HEAT - CHARLOTTE HORNETS 115:103 (29:29, 43:31, 19:18, 24:25)
Najviac bodov: Wade 28, Dragič 18, Whiteside 17 (13 doskokov) - Walker 29, Jefferson 25, Lee 12, 19.650 divákov.
/stav série: 2:0/

CLEVELAND CAVALIERS - DETROIT PISTONS 107:90 (23:28, 32:25, 27:15, 25:22)
Najviac bodov: James 27, Irving 22, Smith 21 - Drummond 20, Jackson 14, Harris a Caldwell-Pope po 13, 20.562 divákov.

Západná konferencia

LOS ANGELES CLIPPERS - PORTLAND TRAIL BLAZERS 102:81 (22:17, 25:26, 20:18, 35:20)
Najviac bodov: Paul 25, Redick 17, Griffin 12 - Plumlee (10 doskokov) a Lillard po 17, McCollum 16, 19.127 divákov.