Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj
< sekcia Basketbal

Curry po návrate zažiaril 40 bodmi, Golden State krok od postupu

Na snímke hráči Miami a Toronta. Foto: TASR/AP

Basketbalisti Miami zvíťazili vo štvrtom zápase 2. kola play off zámorskej NBA nad Torontom 94:87 po predĺžení a vyrovnali stav série na 2:2.

New York 10. mája (TASR) - Basketbalisti Miami zvíťazili vo štvrtom zápase 2. kola play off zámorskej NBA nad Torontom 94:87 po predĺžení a vyrovnali stav série na 2:2. Už v treťom vzájomnom súboji série sa tak stalo, že o víťazovi musel rozhodnúť extračas.

Heat priviedol k triumfu Dwyane Wade, ktorý zaťažil konto súpera 30 bodmi. "Nikto azda nepochyboval o tom, že zápas znova zájde až do predĺženia. Nie je to nič neobvyklé, keď vezmeme do úvahy, že proti sebe hrajú dva kvalitatívne vyrovnané tímy. Sme šťastní, že sme dnes dokázali nájsť odpoveď na predošlú domácu prehru," povedal tréner Miami Erik Spoelstra.

Obhajca titulu Golden State vedie nad Portlandom už 3:1 na zápasy a je krok od postupu do finále Západnej konferencie. Warriors si v noci na utorok poradili s domácim Portlandom 132:125 po predĺžení, keď sa 40 bodmi zaskvel Stephen Curry. Držiteľ ceny pre najužitočnejšieho hráča zaznamenal až 17 z nich v predĺžení, čo je rekord celej súťaže.

Curry sa triumfálne vrátil na zámorské palubovky po tom, ako si vo štvrtom zápase 1. kola play off proti Houstonu vyvrtol koleno a odvtedy chýbal v zostave Golden State. Obhajca titulu sa spamätal zo sobotňajšej prehry 102:120 a nedopustil, aby prvýkrát v sezóne výsledkovo nezvládol dva zápasy v rade. "Cítil som sa skvele. Veľmi som sa tešil na spoluhráčov, ktorí mi počas môjho zranenia chýbali. Zápas som si naplno užil, som rád, že som mohol prispieť k dôležitému víťazstvu," povedal Curry. Portland nedokázal doviesť súboj do víťazného konca, hoci viedol aj rozdielom 16 bodov. Trail Blazers nepomohlo ani 36 bodov a 10 asistencií Damiana Lillarda.

NBA - play off /na štyri víťazné zápasy/:

2. kolo:

Východná konferencia, 4. zápas:

MIAMI HEAT - TORONTO RAPTORS 94:87 pp (25:21, 19:14, 16:27, 23:21 - 11:4)

Najviac bodov: Wade 30, Johnson a Dragič po 15 - Ross a Joseph po 14, Biyombo 13 (13 doskokov), Carroll 13, 19.600 divákov.

/na zápasy 2:2/

Západná konferencia, 4. zápas:

PORTLAND TRAIL BLAZERS - GOLDEN STATE WARRIORS 125:132 pp (26:18, 41:39, 18:29, 26:25 - 14:21)

Najviac bodov: Lillard 36 (10 asistencií), McCollum 24, Aminu 18 (13 doskokov) - Curry 40, Thompson 23, Green 21, 19.583 divákov.