< sekcia Basketbal

Miami zdolalo Milwaukee a v sérii vedie 3:1,Butler zaznamenal 56 bodov

Na snímke Jimmy Butler z Miami Heat 24. apríla 2023. Foto: TASR/AP

Los Angeles Lakers zdolali vo štvrtom dueli štvrťfinále Západnej konferencie Memphis 117:111 po predĺžení a v sérii vyhrávajú 3:1.

New York 25. apríla (TASR) - Basketbalisti Miami zvíťazili vo štvrtom zápase 1. kola play off NBA nad Milwaukee 119:114 a v sérii vedú 3:1. Ústrednou postavou Heat bol Jimmy Butler, ktorý zaznamenal 56 bodov.

Butler sa postaral o štvrtý najlepší výkon v play off v histórii súťaže. Viac bodov v jednom zápase nastrieľali len Michael Jordan (63), Elgin Baylor (61) a Donovan Mitchell (57). "Je to jeden z najinteligentnejších basketbalistov v tejto lige," povedal o Butlerovi tréner Erik Spoelstra z Miami. Milwaukee nepomohol ani návrat Jannisa Antetokounmpa do zostavy, grécky reprezentant okrem 26 bodov zaznamenal aj 10 doskokov a 13 asistencií.

Los Angeles Lakers zdolali vo štvrtom dueli štvrťfinále Západnej konferencie Memphis 117:111 po predĺžení a v sérii vyhrávajú 3:1. Duel bol dramatický, hostia boli blízko k triumfu, ale LeBron James poslal zápas do predĺženia a v ňom už domáci zlomili súpera. Tréner LA Darvin Ham po zápase uviedol: "Ukázali sme mentalitu, nechceli sme prehrať. Som veľmi hrdý na to, ako sme bojovali.

1. kolo play off NBA

štvrťfinále Východnej konferencie - 4. zápas

Miami Heat - Milwaukee Bucks 119:114 (28:33, 22:24, 28:32, 41:25)

najviac bodov: Butler 56, Adebayo 15, Martin 15 - Lopez 36 (11 doskokov), Antetokounmpo 26 (10 doskokov a 13 asistencií), Holiday 14

/stav série: 3:1/

štvrťfinále Západnej konferencie - 4. zápas:

Los Angeles Lakers - Memphis Grizzlies 117:111 pp (29:23, 25:29, 27:31, 23:21 - 13:7)

najviac bodov: Reaves 23, James 22 (20 doskokov), Russell 17 - Bane 36, Morant 19, Jackson 14 (14 doskokov)