Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia Basketbal

Miami zvíťazilo v prvom finále Východnej konferencie v Bostone

Basketbalisti Miami Heat úspešne vstúpili do finále Východnej konferencie NBA. V úvodnom dueli zvíťazili v noci na štvrtok 18. marca 2023 na palubovke Bostonu Celtics 123:116. Foto: TASR/AP

Ústrednou postavou floridského tímu bol Jimmy Butler, ktorý zaznamenal 35 bodov.

Boston 18. mája (TASR) - Basketbalisti Miami Heat úspešne vstúpili do finále Východnej konferencie NBA. V úvodnom dueli zvíťazili v noci na štvrtok na palubovke Bostonu Celtics 123:116. Ústrednou postavou floridského tímu bol Jimmy Butler, ktorý zaznamenal 35 bodov. Hostia v tretej štvrtine zmazali 13-bodové manko. Bostonu nepomohlo ani 30 bodov Jaysona Tatuma.

Miami vytvorilo v tretej štvrtine klubový rekord vo vyraďovacej časti, keď konto súpera zaťažilo 46 bodmi. "Jimmy bol našou veľkou oporou a robil presne to, čo sme potrebovali. Potvrdil, že je jeden z dvoch najlepších basketbalistov celej súťaže na oboch koncoch palubovky," uviedol tréner Miami Erik Spoelstra na adresu Butlera, ktorý šiestykrát v tohtosezónnej play off prekonal hranicu 30 bodov.

Boston viedol po polčase o deväť bodov, no v tretej štvrtine vybuchol a prehral ju o 21 bodov. "V ofenzíve sme vôbec nehrali tak, ako sme si pred zápasom povedali. Nedokázali sme zakončovať ani z vyložených pozícii a v defenzíve sme neubránili najlepších strelcov Miami," hneval sa po zápase kouč Bostonu Joe Mazzulla.