< sekcia Basketbal

Milwaukee a Golden State sa prebojovali do druhého kola play off

Stephen Curry (30) z Golden State Warriors a Jeff Green z Denveru Nuggets počas prvého polčasu 5. zápasu série prvého kola play-off basketbalovej NBA v stredu 27. apríla 2022 v San Franciscu. Foto: TASR/AP

Stephen Curry pri návrate do zostavy Golden State zaznamenal 30 bodov.

New York 28. apríla (TASR) - Basketbalisti Milwaukee Bucks postúpili do 2. kola play off NBA. V noci na štvrtok zdolali v piatom súboji štvrťfinále Východnej konferencie Chicago Bulls doma 116:100 a v celej sérii triumfovali 4:1 na zápasy. Jannis Antetokunmpo sa podieľal na víťazstve 33 bodmi a deviatimi doskokmi. Obhajca titulu narazí v konferenčnom semifinále na Boston Celtics.

Bucks viedli počas zápasu až o 29 bodov, prehrávali iba v úvode, aj to len o bod. Po tretej štvrtine mali komfortný 23-bodový náskok. Jannis Antetokunmpo sa podieľal na víťazstve 33 bodmi a deviatimi doskokmi, pri absencii zraneného Khrisa Middletona mu sekundoval Pat Connaughton s 20 bodmi, vrátane šiestich trojok. "Po druhom stretnutí, ktoré sme prehrali, sme zistili, s čím máme problémy. Celý tím si to uvedomil a vedel, čo treba zlepšiť. Sústrediť sa na detaily, byť hladný po úspechu, pomáhať si v obrane. Túto sériu sme vyhrali ako tím," vyhlásil Antetokunmpo, MVP vlaňajšieho finále. Obhajca titulu narazí v konferenčnom semifinále na Boston Celtics.

Do 2. kola sa prebojovali aj hráči Golden State. Warriors si v piatom dueli štvrťfinále Západnej konferencie poradili doma s Denverom Nuggets 102:98 a sériu vyhrali rovnako 4:1. Warriors prehrávali v tretej štvrtine o 10 bodov, ale dokázali skóre otočiť. Stephen Curry pri návrate do základnej zostavy Golden State zaznamenal 30 bodov. Dvojnásobný MVP súťaže premenil trojku 1:33 min. pred koncom stretnutia a presadil sa znovu aj 29 sekúnd pred sirénou. "Dnes sme chceli za každú cenu vyhrať, no urobili sme si to sami náročným. Ale stále vieme, ako to zvládnuť, čo je dobrý pocit," uviedol pre agentúru AP Curry, ktorý po doliečení zranenia naskakoval v prvých štyroch zápasoch série z lavičky.

Nuggets nestačilo ani 30 bodov, 19 doskokov a osem asistencií Nikolu Jokiča, z toho 12 bodov dal v záverečných 3:46 min. Warriors si na meno súpera v konferenčnom semifinále ešte musia počkať.