< sekcia Basketbal

NBA: Atlanta a New Orleans postúpili do play off

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Pelicans vybojovali víťazstvo na palubovke Los Angeles Clippers 105:101 a v play off sa predstavia proti Phoenixu.

New York 16. apríla (TASR) - Basketbalisti Atlanty a New Orleans postúpili do play off NBA. Hawks zvíťazili v súboji play in o 8. nasadené miesto vo Východnej konferencii na palubovke Clevelandu 107:101 a v 1. kole nadstavby sa stretnú Miami. Pelicans vybojovali víťazstvo na palubovke Los Angeles Clippers 105:101 a v play off sa predstavia proti Phoenixu.

Najväčšiu bodovú zásluhu na triumfe Atlanty mal Trae Young, ktorý strelil 32 z jeho 38 bodov v druhej polovici hry. "Robili sme to, čo sme mali. Je výsada tohto tímu, že sme bojovali a dokončili sme našu úlohu," uviedol pre AP 23-ročný hráč Atlanty, ktorá sa vlani prebojoval do semifinále vyraďovacej fázy.

New Orleans v prvej polovici duelu stratilo 16-bodové vedenie a znova ho prebralo až v záverečných minútach. "Zápas sme veľmi prežívali, bolo tam veľa vzostupov a pádov. Naše nastavenie je však pokračovať v boji, nevzdáme to," uviedol po stretnutí v Los Angeles kormidelník New Orleans Willie Green, ktorého mužstvo vstupovalo do záverečnej štvrtiny s desaťbodovým mankom.

NBA - sumáre:

Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 101:107 (36:25, 25:26, 23:33, 17:23)

Najviac bodov: Markkanen 26, Garland 21, Mobley 18 - Young 38, Bogdanovič 19, Gallinari 14, 19.432 divákov.

Los Angeles Clippers - New Orleans Pelicans 101:105 (22:30, 24:26, 38:18, 17:31)

Najviac bodov: Jackson 27, Morris 27, Powell 17 - Ingram 30, McCollum 19, Murphy 14, 19.068 divákov.