Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Basketbal

NBA: Paul Pierce sa pekne rozlúčil s Bostonom

Hráč Bostonu Celtic Paul Pierce v súboji s protihráčom LeBron Jamesom. Foto: TASR/AP

Bývalý dlhoročný kapitán Celtics odohral jeho posledný zápas, keďže po sezóne ukončí kariéru.

New York 6. februára (TASR) - Basketbalisti Oklahomy zvíťazili v nedeľňajšom zápase zámorskej NBA na domácej palubovke nad Portlandom 105:99 vďaka 42 bodom Russella Westbrooka. Bol to pre neho už ôsmy 40 a viac bodový zápas v sezóne.

Westbrook dal až 19 bodov v záverečnej štvrtine. Na konto si zapísal aj 8 asistencií. Domácich divákov dostal do varu najmä keď 1:18 minúty pred koncom riadneho času trojkou zvýšil na 100:93, začo sa dočkal mohutného skandovania: "MVP! MVP!". "Trojku som nedal celý večer, takže napokon bola veľmi dôležitá. Najmä, keď v podstate rozhodla a ukončila celý zápas," citovala agentúra AP hrdinu okamihu, ktorý premenil jeden zo šiestich trojkových pokusov.

Boston doma zdolal Los Angeles Clippers 107:102 a vyhral siedmykrát v rade. Duel bol emotívny najmä pre Paula Pierceho z Clippers. Bývalý dlhoročný kapitán Celtics odohral v jeho bývalej domácej TD Garden jeho posledný, keďže po sezóne ukončí kariéru. Jeho tréner ho poslal do hry na prvých päť minút, potom presedel takmer celý zápas na lavičke. Do hry sa dostal na posledných 19 sekúnd a hrdina domácich Isaiah Thomas (28 bodov) pre neho urobil pekné gesto, keď ho už za rozhodnutého stavu nechal streliť trojku, čo boli jeho jediné body v zápase. "Chcel som, aby vystrelil a trafil. Bol by to perfektný spôsob rozlúčky. A spravil to správne," povedal Thomas. "Som rád, že sa mi to podarilo. Napokon si môžem povedať, že som tam dal posledný kôš," dodal 39-ročný Pierce.

sumáre:

BROOKLYN NETS - TORONTO RAPTORS 95:103 (24:26, 19:29, 20:20, 32:28)
Najviac bodov: Lopez 20, Kilpatrick 18, Booker 15 (10 doskokov) - Valanciunas 22, Ross 17, Lowry (11 asistencií a doskokov) a Carroll po 15, 14.245 divákov.

BOSTON CELTICS - LOS ANGELES CLIPPERS 107:102 (29:19, 27:28, 25:20, 26:35)
Najviac bodov: Thomas 28, Horford (15 doskokov), Johnson, Olynyk a Smart po 13 - Crawford a Griffin po 23, Felton 16, 18.624 divákov.

OKLAHOMA CITY THUNDER - PORTLAND TRAIL BLAZERS 105:99 (24:16, 22:36, 25:21, 34:26)
Najviac bodov: Westbrook 42, Oladipo 24 (13 doskokov), Roberson 14 (11 doskokov) - Lillard 29, McCollum 19, Plumlee 13, 18.203 divákov.