< sekcia Basketbal

Brooklyn nestačil doma na Charlotte, Curry má už 5000 asistencií

Hráč Ish Smith (10) zo Charlotte Hornets a útočník Kevin Durant (7) z Brooklynu Nets počas zápasu zámorskej NBA 14. októbra 2021 v New Yorku. Foto: TASR/AP

V novom drese sa zaskvel veterán Carmelo Anthony, ktorý sa ako náhradník stal najlepším strelcom víťazov s 28 bodmi, keď premenil šesť trojok.

Washington 25. októbra (TASR) – Basketbalisti Brooklynu Nets prehrali v noci na pondelok v NBA doma so Charlotte Hornets 95:111. Favorizovaný tím na titul tak neuspel už v druhom z trojice úvodných vystúpení v novom ročníku. Brooklynu nestačilo 38 bodov Kevina Duranta, najviac bodov za Charlotte dal Miles Bridges - 32. Hornets majú po troch dueloch stopercentnú bilanciu vo Východnej konferencii.

Brooklyn viedol po polčase o osem bodov (58:50), no Hornets ukázali, že aktuálne majú väčšiu kvalitu na lavičke. Obrat nastal, keď sa chytil náhradný stredný rozohrávač Ish Smith, ktorý si pripísal 15 bodov a 4 asistencie za 21 minút.

„Udržali sme súpera na 95 bodoch, to je výnimočné. V predchádzajúcich dueloch sme dokázali dať vyše 120 bodov, no dnes sme dokázali urobiť veľa práce aj v obrane, najmä v záverečnej štvrtine," podotkol podľa AP Smith.

Na západe ani po tretíkrát nezaváhali hráči Golden State, ktorí vyhrali v Sacramente 119:107. Najviac k tomu prispel Stephen Curry, ktorý si zapísal double double za 27 bodov a 10 asistencií.

Curry sa týmto výkonom dostal za hranicu 5000 asistencií v kariére ako prvý v histórii klubu. „Vyhrali sme tri rozdielne zápasy tromi rozdielnymi spôsobmi. Stále však je iba úvod sezóny a hľadáme istotu v našej hre," povedal Curry, ktorého mužstvo sa dopustilo v zápase iba šiestich strát na rozdiel od 19 súpera.

„Práve to spôsobilo v zápase rozdiel. Mali sme viac možností útočiť a nevystavili sme sa riziku rýchlych protiútokov," pripomenul tréner Warriors Steve Kerr.

Prvú prehru v sezóne si pripísali New York Knicks a nečakane to bolo doma proti Orlandu Magic. Omladený tím z Floridy otočil duel v záverečnej štvrtine, ktorú vyhral 36:24, keď v nej dal všetkých svojich 22 bodov náhradný krídelník Terrence Ross. Najviac bodov za víťazov dal rozohrávač Cole Anthony, ktorý zaznamenal 29 bodov a kariérne maximum 16 doskokov. Domácim nepomohlo ani 30 bodov a 16 doskokov Juliusa Randlea.

Los Angeles Lakers si pripísali prvý úspech v sezóne až na tretí pokus, keď zdolali Memphis tesne 121:118 na vlastnej palubovke. V novom drese sa zaskvel veterán Carmelo Anthony, ktorý sa ako náhradník stal najlepším strelcom víťazov s 28 bodmi, keď premenil šesť trojok. Grizzlies tradične potiahol Ja Morant, ktorý dal 40 bodov, no 2,5 sekundy nepremenil šestku a neposlal tak duel do predĺženia.