< sekcia Basketbal

NBA: Cleveland vyhral v Dallase po predĺžení 110:107

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Pre Cavaliers to bola ôsma výhra za sebou. Houston vyhral v Memphise a bol to už jeho štvrtý víťazný duel v sérii.

New York 13. januára (TASR) - Basketbalisti Clevelandu zvíťazili v zápase zámorskej NBA na palubovke Dallasu 110:107 po predĺžení. Pre Cavaliers to bola ôsma výhra za sebou.

Zdolaných finalistov z vlaňajšieho finále potiahla v útoku dvojica tradičných opôr LeBron James, Kyrie Irving. James najskôr v závere riadneho hracieho času nekompromisným smečom cez Devina Harrisa vynútil pre svoj tím predĺženie a potom asistoval na presný trojkový pokus, ktorým Irving dvanásť sekúnd pred koncom extrapäťminútovky rozhodol o triumfe Cavs. Spolu nastrieľali 49 bodov a mali najväčšiu zásluhu na pokračovaní víťaznej série. "Dôležité bolo, že sme ani na sekundu nestratili rozvahu. Nevyšlo nám niekoľko vecí, ale v tých rozhodujúcich momentoch sme sa nemýlili. Dnes sme dosiahli veľké víťazstvo, pretože súper odohral výborný zápas," konštatoval po zápase James.

Na víťaznej vlne sa vezie aj San Antonio. Spurs triumfovali na palubovke Detroitu a po výsledku 109:99 natiahli sériu úspechov na deväť duelov. Lídrom Texasanov bol tentoraz Tony Parker. Francúzsky rozohrávač nastrieľal 31 bodov a vylepšil si tak tohtosezónne maximum. Pod košom mu kvalitne sekundoval LaMarcus Aldridge, autor 22 bodov a 13 doskokov.

Výhru Oklahomy City nad Minnesotou režíroval Kevin Durant. Elitný krídelník zobral zodpovednosť na svoje plecia najmä v závere, keď 12 zo svojich 30 bodov zaznamenal v posledných troch minútach duelu. "Kevin v závere sám ovládol dianie na palubovke. Dokáže to iba niekoľko hráčov a on je jedným z nich," pochválil svojho spoluhráča Russell Westbrook, ktorý k 22 bodom pridal aj 11 asistencií. Minnesota sa trápi, utorková prehra bola pre Wolves už siedmou za sebou.

Houston vyhral v Memphise a bol to jeho štvrtý víťazný duel v sérii. James Harden nastrieľal 25 bodov, Terrence Jones pridal 20 vrátane dvoch trojok počas kľúčovej série 19:5 v priebehu štvrtej štvrtiny.

New York prišiel v úvode druhého polčasu súboja proti Bostonu o svojho najlepšieho hráča Carmela Anthonyho, ktorý si podvrtol pravý členok. Zastúpila ho dvojica Kristaps Porzingis, Arron Afflalo. Lotyšský nováčik bol s 26 bodmi najlepším strelcom Knicks a Afflalo zaznamenal 20 zo svojich 24 bodov v čase, keď domáci museli dohrávať bez Anthonyho.

Sumáre NBA:

INDIANA PACERS - PHOENIX SUNS 116:97 (25:19, 27:23, 28:34, 36:21)
Najviac bodov: George 21, Hill 20, Miles 19 - Booker a Teletovič po 19, Morris 16, 15.284 divákov.

DETROIT PISTONS - SAN ANTONIO SPURS 99:109 (25:24, 19:29, 22:28, 33:28)
Najviac bodov: Caldwell-Pope 25, Drummond 17 (10 doskokov), Baynes 15 - Parker 31, Aldridge 22 (13 doskokov), Ginobili 15, 14.273 divákov.

NEW YORK KNICKS - BOSTON CELTICS 120:114
(36:27, 23:22, 26:32, 35:33)
Najviac bodov: Porzingis 26, Afflalo 24, Anthony 17 - Thomas 34, Crowder 21, Sullinger 14, 19.812 divákov.

LOS ANGELES LAKERS - NEW ORLEANS PELICANS 95:91 (15:22, 23:19, 29:30, 28:20)
Najviac bodov: Williams 19, Clarkson 18, Russell 13 - Evans 21, Anderson 15, Gordon a Holiday 14, 18.997 divákov.

MILWAUKEE BUCKS - CHICAGO BULLS 106:101 (20:29, 26:22, 28:26, 32:24)
Najviac bodov: Antetokounmpo 29 (10 doskokov), Monroe 17 (12 doskokov), Parker a Middleton po 16 - Butler 30, Snell a Mirotič po 17, 16.867 divákov.

MINNESOTA TIMBERWOLVES - OKLAHOMA CITY THUNDER 96:101 (21:32, 27:28, 18:20, 30:21)
Najviac bodov: Wiggins 22, LaVine 21, Muhammad 20 - Durant 30, Westbrook 22 (11 asistencií), Kanter 18, 14.791 divákov.

DALLAS MAVERICKS - CLEVELAND CAVALIERS 107:110 pp (25:22, 27:25, 20:20, 23:28 - 12:15)
Najviac bodov: Parsons 25, Nowitzki 17 (11 doskokov), Williams 16 (10 asistencií) - James 27, Irving 22, Love 15 (11 doskokov), 20.347 divákov.

MEMPHIS GRIZZLIES - HOUSTON ROCKETS 91:107 (24:22, 20:29, 25:21, 22:35)
Najviac bodov: Gasol 20, Allen 17, Lee 16 - Harden 25, Jones 20, Howard 17 (14 doskokov), 16.044 divákov.