< sekcia Basketbal

NBA: Denver a Phoenix postúpili do 2. kola play off

Basketbalista Damian Lillard (vpravo) z Portlandu Trail Blazers a Nikola Jokič z Denveru Nuggets v šiestom zápase štvrťfinále Západnej konferencie zámorskej NBA Portland Trail Blazers - Denver Nuggets 3. júna 2021 v Portlande. Foto: TASR/AP

LeBron James dal za domácich 29 bodov a už v prvom kole vyraďovačky vypadol premiérovo vo svojej 18-ročnej kariére v NBA.

New York 4. júna (TASR) - Basketbalisti Denveru a Phoenixu si vybojovali postup do 2. kola play off NBA, keď oba tímy uspeli vo štvrťfinále Západnej konferencie 4:2 na zápasy. Denver vyhral v šiestom dueli na palubovke Portlandu 126:115 a Phoenix na pôde obhajcu titulu Los Angeles Lakers 113:100.

Denver prehrával v tretej štvrtine s Portlandom už o 14 bodov, skóre však dokázal otočiť aj zásluhou 36 bodov Nikolu Jokiča. "Nikdy sa nevzdávame, jednoducho bojujeme za každého stavu," povedal srbský legionár, ktorého tím postúpil do konferenčného semifinále tretíkrát za sebou. Portlandu nepomohlo ani 28 bodov a 13 asistencií Damiana Lillarda.

V druhom kole nadstavby čakajú na Denver hráči Phoenixu, ktorí dokázali vyradiť vlaňajšieho víťaza LA Lakers. Suns vykročili za postupom už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali vysoko 36:14. Devin Booker v nej zaznamenal 22 bodov, celkovo ich mal v zápase na konte 47. Phoenix vyhral sériu play off prvýkrát od roku 2010. LeBron James dal za domácich 29 bodov a už v prvom kole vyraďovačky vypadol premiérovo vo svojej 18-ročnej kariére v NBA. "Určite nás teší, že sme vyradili obhajcov titulu. Nemôžeme sa tým však príliš dlho zaoberať, musíme sa pripraviť na nasledujúceho silného súpera," citovala tréner Phoenixu Montyho Williamsa agentúra AP.