< sekcia Basketbal

Knicks porazili Spurs, Detroit stopol desaťzápasovú sériu prehier

Langston Galloway bráni Tonyho Parkera. Foto: TASR/AP

Vo všetkých stretnutiach sa z výhry tešili domáce mužstvá.

New York 18. marca (TASR) - Basketbalisti Detroitu si poradili v noci na stredu v zámorskej NBA na domácej palubovke s Memphisom 105:95 a prestrihli tak sériu desiatich prehier. Výrazný podiel na víťazstve Pistons mal Reggie Jackson, ktorý k 23 bodom pridal aj 20 asistencií, čo je jeho osobné maximum. Kentavious Caldwell-Pope prispel k výhre 24 bodmi, Andre Drummond pridal k 16 bodom aj rovnaký počet doskokov.

Úvod patril hosťom, ktorí si v priebehu prvého polčasu postupne vypracovali 15-bodový náskok. Po zmene strán sa však rozohral Jackson a Pistons pod jeho vedením zavelili k mohutnému obratu. Manko stihli zmazať ešte v tretej štvrtine a v záverečnom dejstve už na palubovke dominovali, keď ho vyhrali 30:19. "Boli sme na seba nahnevaní za spôsob, akým sme hrali v prvom polčase. Cez prestávku sme si v šatni povedali, že urobíme všetko preto, aby sme zápas vyhrali. Zlepšili sme obranu i pohyb lopty a vyšlo to," hodnotil duel Jackson.

V piatich nočných dueloch sa z víťazstiev radovali iba domáce tímy. Jedným z nich bol aj New York Knicks. Najslabšie mužstvo súťaže prekvapujúco zdolalo úradujúcich šampiónov zo San Antonia. Diváci v Madison Square Garden videli dramatické stretnutie, o výsledku ktorého muselo rozhodnúť až predĺženie. V nadstavenom čase Knicks podržal Alexej Šved. Ruský rozohrávač sa najskôr prezentoval kľúčovým obranným zákrokom a v závere preukázal pevné nervy, keď premenil dôležité trestné hody. "Sme radi, že sme potešili fanúšikov, ktorí si od nás v tejto sezóne veľa radosti neužili. Verím, že do záveru základnej časti ešte nejaké víťazstvá pridáme," povedal po zápase Šved, ktorý k 21 bodom pridal aj 7 asistencií.

Los Angeles Clippers si poradili so Charlotte a v tabuľke Západnej konferencie sa dostali na piate miesto. Domáci v priebehu tretej štvrtiny viedli aj o 23 bodov, ale "sršne" zabojovali a v záverečnej časti hry sa im podarilo znížiť manko na rozdiel štyroch bodov. To však bolo z ich strany všetko a po ďalšej prehre prišli na Východe o ôsme miesto zaručujúce postup do play off.

Houston triumfoval nad Orlandom, lídrom Rockets bol s 23 bodmi litovský krídelník Donatas Motiejunas. "Pelikáni" z New Orleans zdolali najtesnejším rozdielom Milwaukee, keď víťazný kôš zaznamenal 64 sekúnd pred záverečným klaksónom Anthony Davis.