Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel
< sekcia Basketbal

NBA: Druhá výhra Philadelphie v sezóne, Spurs natiahli domácu sériu

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Líder Východnej konferencie z Clevelandu zaváhal na ihrisku Portlandu Trail Blazers a prehral vysoko 76:105.

New York 27. decembra (TASR) -Basketbalisti Philadelphie 76ers dosiahli druhé víťazstvo v aktuálnej sezóne zámorskej NBA, keď v noci na nedeľu dokázali triumfovať na palubovke Phoenixu Suns 111:104. Sixers tak ukončili 12-zápasovú sériu prehier a z triumfu sa tešili prvýkrát od 1. decembra. Napriek tomu s bilanciou 2-30 naďalej zostávajú najslabším tímom v súťaži.

Hru domáceho tímu výrazne ovplyvnila strata Erica Bledsoea. Ofenzívy líder Suns si v prvom polčase podvrtol koleno a duel nedohral. "Všetci dúfame, že to nebude nič vážne," vyjadril sa k zraneniu elitného rozohrávača tréner Phoenixu Jeff Hornacek. Hostia sa chopili šance, v tretej štvrtine si vytvorili rozhodujúci náskok a napokon triumfovali. Prispel k tomu aj tvorca hry Ish Smith, ktorého Sixers získali deň pred zápasom z New Orleans. "Budem potrebovať nejaký čas, aby som sa zohral s tímom, ale inak to dnes bolo celkom dobré. Veď sme vyhrali," usmieval sa Smith, autor 14 bodov a 5 asistencií.

Líder Východnej konferencie z Clevelandu zaváhal na ihrisku Portlandu Trail Blazers a prehral vysoko 76:105. Líder Cavaliers LeBron James zaznamenal len 12 bodov, čo bolo pre neho najmenej v sezóne. "Náš dnešný výkon treba hodiť do koša. Dnes sme neurobili nič dobré," hneval sa James. Cavaliers predviedli mdlý výkon, deň predtým prehrali aj v repríze minulého finále s Golden State. "Zápas proti Warriors nás stál veľa síl. Na to sa však nemôžeme vyhovárať. Nehráme dobre a to sa musí zmeniť," dodal James.

Dominanciu na domácej palubovke potvrdilo San Antonio Spurs. Texasania poľahky zdolali Denver Nuggets (101:86) a vo svojom AT&T Center dosiahli 26. víťazstvo za sebou, čo je nový klubový rekord. Sedemnásť triumfov je z tejto sezóny, zvyšných deväť z tej minulej. Lídrom víťazov bol s 20 bodmi Kawhi Leonard a Spurs si aj vďaka nemu poistili suverénne vedenie v Juhozápadnej divízii.

Floridské derby Orlando - Miami (101:108) rozhodla záverečná štvrtina, ktorú vyhrali hostia 39:25. Heat v útoku potiahli veteráni Dwyane Wade s Chrisom Boshom, ktorí zaznamenali po 24 bodov.