Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava
< sekcia Basketbal

NBA: Golden State a Oklahoma vstúpili do play off jasnými víťazstvami

Na snímke uprostred hráč Houstonu Dwight Howard dáva kôš medzi hráčmi Golden State, vľavo Draymond Green a vpravo Marreese Speights v 1. kole play off Západnej konferencie basketbalovej NBA Golden State Warriors - Houston Rockets v noci na 17. apríla 2016. Foto: TASR/AP

Jasný triumf predviedla aj Oklahoma City Thunder, doma triumfovala na Dallasom výsledkom 108:70.

New York 17. apríla (TASR) - Basketbalisti Golden State Warriors úspešne vstúpili do vyraďovacích bojov zámorskej NBA. Suverén základnej časti a obhajca titulu zdolal v úvodnom súboji 1. kola play off Houston Rockets 104:78 a ujal sa vedenia v sérii.

Warriors predviedli dominantný výkon hlavne v prvom polčase, v ktorom si utvorili takmer 30-bodové vedenie. Po prestávke si domáci už len udržiavali svoj komfortný náskok a to aj napriek tomu, že v dôsledku podvrtnutého členku nedohral stretnutie Stephen Curry. "Momentálne neriešim scenár, že by som chýbal svojmu tímu. Treba tolerovať bolesť na palubovke. Musím sa šetriť," prezentoval svoj názor na zranenie líder Kalifornčanov. Absencia Curryho tímu neuškodila, jeho spoluhráči ustáli provokácie Houstonu a v sérii vedú 1:0 na zápasy. "Je to súčasť hry, veď je to play off. Emócie sú na maxime a my nemôžeme byť suchí. Dovolili sme, aby sme boli z priebehu mierne frustrovaní. Musíme prísť na to, ako sa s tým popasovať," uviedol v pozápasovom hodnotení center Houstonu Dwight Howard.

Jasný triumf predviedla aj Oklahoma City Thunder, doma triumfovala na Dallasom výsledkom 108:70. "Nechceli sme dovoliť súperovi pomýšľať na šancu vyhrať. Chceli sme agresívne vstúpiť do zápasu a rozhodnúť čo najskôr," povedal 23-bodový Kevin Durant. Thunder vyhrali v play off najvyšším rozdielom od sezóny 2008/2009, naopak Dallas zaznamenal najmenej bodov vo vyraďovacích bojoch od roku 1980. "Jediné pozitívum, ktoré si môžeme zobrať je, že to bol len jeden zápas. Ak prehráte v play off o 2 alebo o 50, tak je to stále len jeden zápas. Posnažíme sa vyrovnať sériu, musíme však hrať tvrdšie a lepšie. Je to jednoduché," citovala Dirka Nowitzkeho oficiálna stránka NBA.

Vo Východnej konferencii zvíťazila Indiana Pacers ako jediný hosťujúci tím, v Toronte sa ujala vedenia v sérii po výsledku 100:90. Výraznú zásluhu mal na víťazstve Paul George, autor 33 bodov. "Viac ako moja pauza od basketbalu ma bolelo to, že tento tím nebol v minuloročnom play off. Je to dôležité, že sme opäť tu," uviedla hviezda Indiany. Jediný kanadský tím v NBA neoslnil, stratil 20 lôpt a úspešnosť streľby bola len na 38 percentách. "Nepanikárime. Vieme, že sme hrali zle," vyhlásil DeMar DeRozan.

Najväčšiu drámu v nočných zápasoch predviedla Atlanta s Bostonom, o víťazstve Hawks rozhodol jediný bod. Jeff Teague ustrážil takmer dokonalý comeback hráčov Celtics, k víťazstvu priložil ruku v podobe 23 bodov a 12 asistencií. "V štvrtej štvrtine som hral dobre, spolu s Horfordom sme vytvárali dobré pick-n-rolly," vyjadril sa Teague. Boston stiahol v druhom polčase 16-bodové manko, ale k víťazstvu v závere im chýbal povestný kúsok šťastia a niekto, kto by zastúpil Avery Bradleyho. Rozohrávač hostí sa zranil v štvrtej štvrtine. "Veľmi ho to bolelo. Neviem koľko nám bude chýbať. Povedal však, že ako bol na palubovke, tak počul niečo puknúť," povedal tréner Celtics Brad Stevens.