< sekcia Basketbal

NBA: James s 36 bodmi potiahol LA Lakers k víťazstvu nad San Antoniom

Hráč Los Angeles Lakers LeBron James (vľavo) strieľa na kôš cez DeMara DeRozana (uprostred) a Treya Lylesa (druhý sprava) zo San Antonia Spurs v basketbalovom zápase zámorskej NBA v Los Angeles 4. februára 2020. Foto: TASR/AP

Lakers zdolali Spurs po tretí raz v tejto sezóne. V tabuľke Západnej konferencie sú na prvom mieste.

New York 5. februára (TASR) - Basketbalisti Los Angeles Lakers zvíťazili v noci na stredu v NBA nad San Antoniom 129:102. K víťazstvu ich doviedol LaBron James s 36 bodmi. Sekundovali mu Anthony Davis a Kyle Kuzma, obaja nastrieľali 18 bodov. Lakers zdolali Spurs po tretí raz v tejto sezóne. V tabuľke Západnej konferencie sú na prvom mieste, celkovo sú v profilige druhí.

"Padalo mi to tam," povedal James o svojej exhibícii vo štvrtej štvrtine, v ktorej nastrieľal až 19 bodov a v priebehu troch minút zaznamenal päť úspešných trojkových pokusov. Deväť dní po smrti Kobeho Bryanta dosiahli Lakers prvý domáci triumf od tragédie a fanúšikovia opäť spontánne skandovali jeho meno, mohutne v tretej štvrtine i pred koncom stretnutia.

Úspešnejšie ako Lakers je v lige iba Milwaukee, ktoré uspelo v New Orleans 120:108. Najväčší podiel na víťazstve mal Giannis Antetokounmpo s 34 bodmi a 17 doskokmi. Grécka hviezda dosiahla minimálne 30 bodov a 15 doskokov v každom zo štyroch uplynulých zápasov. Brandon Ingram dal za domácich 32 bodov, ale na rozbehnutého súpera to nestačilo. "Je to pre nás cenná výhra. Najviac ma potešilo, ako sa každou minútou naša defenzíva zlepšovala," povedal kouč Bucks Mike Budenholzer.

Houston si doma poradil s Charlotte 125:110, pod čo sa 40 bodmi a 11 asistenciami podpísal James Harden. Pre Rockets to bol tretí triumf za sebou, hostia prehrali štvrtýkrát v sérii. "Máme niekoľko zranených chlapcov zo základu, ale dnes to bol z našej strany dobrý výkon," hodnotil pre zámorské médiá Harden.