< sekcia Basketbal

NBA: Koronavírus potvrdili u Smarta z Bostonu aj 3 členov Philadelphie

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Philadelphia nekonkretizovala, o ktorých členov ide. Klub predtým dostal varovanie, že určití hráči, tréneri a členovia podporného štábu sa mohli dostať do kontaktu s koronavírusom.

Washington 20. marca (TASR) - V zámorskej súťaži NBA potvrdili nový koronavírus basketbalistovi Bostonu Marcusovi Smartovi, trom členom organizácie Philadelphia 76ers aj dvom hráčom Los Angeles Lakers. Celtics uviedli, že Smart bude naďalej v izolácii a v nasledujúcich dňoch bude jeho stav sledovať lekársky tím. Hráč bol v kontakte s nakazeným človekom.

Philadelphia nekonkretizovala, o ktorých členov ide. Klub predtým dostal varovanie, že určití hráči, tréneri a členovia podporného štábu sa mohli dostať do kontaktu s koronavírusom. "Všetky ostatné testy sú momentálne negatívne. Zdravie našich hráčov, členov realizačného tímu, fanúšikov a komunity je priorita. Budeme poslúchať medicínskych expertov," citovala stanovisko 76ers agentúra AFP.

V LA Lakers nariadili všetkým hráčom podrobiť sa testom po tom, ako sa objavili štyri pozitívne prípady v Brooklyne Nets. Oba tímy nastúpili proti sebe 10. marca. Dvaja hráči Lakers s pozitívnymi testami nevykazujú príznaky ochorenia, no sú v karanténe v starostlivosti tímových lekárov.

V USA evidujú vyše 14.000 prípadov ochorenia COVID-19, ktorému v krajine podľahlo 217 ľudí. Celosvetovo je v 182 krajinách/územiach potvrdených viac ako 246.000 prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 10.000 osôb.