< sekcia Basketbal

NBA: LA Clippers i Atlanta vyrovnali svoje série

Na snímke vľavo hráč LA ClippersPaul George strieľa na kôš, vpravo hráč Utahu Derrick Favors vo štvrtom zápase semifinále Západnej konferencie semifinále play off basketbalovej NBA Los Angeles Clippers - Utah Jazz (118:104) v noci na 15. júna 2021. Foto: TASR/AP

Domácich potiahli k triumfu Kawhi Leonard s Paulom Georgeom, ktorí nazbierali po 31 bodoch.

Basketbalisti Los Angeles Clippers zvíťazili vo štvrtom zápase semifinále play off Západnej konferencie nad Utahom 118:104 a vyrovnali stav série na 2:2.

Domácich potiahli k triumfu Kawhi Leonard s Paulom Georgeom, ktorí nazbierali po 31 bodoch. "S Kawhim si dôverujeme, to nám vytvára príležitosti na skórovanie, ale aj pre spoluhráčov to vytvára viac priestoru. Myslím si, že je to taký správny mix," citoval Georgea portál ESPN.

Vyrovnať séria na 2:2 sa podarilo aj Atlante, Hawks na svojej palubovke zdolali Philadelphiu 103:100. Hostí poznačili zdravotné problémy Joeal Embidia, ktorý síce nazbieral 17 bodov a 21 doskokov, ale v druhej štvrtine zamieril do šatne a v druhom polčase s obandážovaným kolenom nepremenil ani jednu z dvanástich striel. "Myslím si, že si to všetci všimli a nemusím nič vysvetľovať, vždy sa však snažím hrať na maximum," povedal Embiid.