< sekcia Basketbal

NBA: LeBron James potiahol Cleveland k siedmemu triumfu v rade

Na snímke hráč Clevelandu LeBron James zaznamenal 37 bodov, z toho dvanásť počas kľúčovej šnúry hostí 14-0 v štvrtej štvrtine v zápase basketbalovej NBA Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers (85:95) v noci na 11. januára 2016. Foto: TASR/AP

Cavaliers potiahol k výhre ich tradičný líder LeBron James, ktorý zaznamenal 37 bodov, z toho dvanásť počas kľúčovej šnúry hostí 14-0 v štvrtej štvrtine.

New York 11. januára (TASR) - Basketbalisti Clevelandu Cavaliers triumfovali v noci na pondelok na palubovke Philadelphie 76ers 95:85 a natiahli tak víťaznú sériu v zámorskej NBA na sedem zápasov. Zároveň si poistili vedenie vo Východnej konferencii, naopak Philadelphia je naďalej na poslednom 15. mieste.

Cavaliers potiahol k výhre ich tradičný líder LeBron James, ktorý zaznamenal 37 bodov, z toho dvanásť počas kľúčovej šnúry hostí 14:0 v štvrtej štvrtine. Okrem toho si pripísal aj deväť asistencií a sedem doskokov. "V NBA neexistujú ľahké zápasy. Aj proti najmenej úspešnému mužstvu musíte predviesť top výkon. Dnes to z našej strany nebolo ideálne, ale najdôležitejšie je, že sme uspeli," konštatoval po stretnutí James. Cleveland najmä jeho zásluhou vyhral piaty zápas v rade na súperových palubovkách.

Na víťaznej vlne sa vezie aj Los Angeles Clippers. Kalifornský klub vydrel triumf proti oslabenému New Orleans a dosiahol deviaty úspech za sebou. O výsledku vyrovnaného stretnutia muselo rozhodnúť až predĺženie, v ktorom tesne zvíťazili Clips. Tvorca hry Chris Paul nastrieľal 25 bodov a spoluhráčom rozdal aj 11 asistencií, Jamal Crawford z lavičky pridal 21 bodov. "Počas celého zápasu sme nedokázali nájsť ten správny rytmus, trápili sme sa v útoku i v obrane. Napriek tomu sme dokázali vyhrať, čo hovorí veľa o našej bojovnosti. Aj takéto výhry sú doležité," nechal sa počuť Crawford. Clippers víťazia paradoxne od momentu, keď sa im zranil ich najlepší hráč Blake Griffin. Ten si na prvý sviatok vianočný natrhol stehenný sval a mimo hry bude ešte minimálne mesiac. LA odvtedy vyhralo osem duelov za sebou. "Samozrejme, sme radi, že vyhrávame. Ale bez Blakea nie sme plnohodnotní. S jeho návratom naša sila stúpne," dodal Paul.

Trojkový koncert predviedli hráči Portlandu v súboji proti Oklahome City. Blazers zaznamenali až 19 presných ďalekonosných pokusov. Osem z nich premenil Damian Lillard. Elitný rozohrávač sa rozohral k skvelému výkonu v druhom polčase, v ktorom dal 28 zo svojich 31 bodov.

Triumf Dallasu nad Minnesotou režíroval Dirk Nowitzki. Nemecký veterán potiahol Mavericks 29 bodmi a svoje skúsenosti využil aj v závere, keď 90 sekúnd pred konečným hvizdom premenil kľúčový kôš s faulom.

Bostonu na výhru nad Memphisom nestačilo 35 bodov Isaiaha Thomasa a ani to, že prvú štvrtinu vyhral 34:16. Celtics viedli o 20 bodov aj v druhom polčase, ale záver nezvládli a prehrali 98:101.

LeBron James: 37 points, 9 assists, 7 rebounds, Cleveland Cavaliers win.