< sekcia Basketbal

NBA: LeBron James si už nechce s nikým podávať ruky

Hráč Los Angeles LeBron James (vľavo), vpravo je Torrey Craig z Denveru, počas zápasu zámorskej basketbalovej NBA Denver Nuggets - Los Angeles Lakers v Denveri 13. februára 2020. Foto: TASR/AP

V USA evidovali v piatok ráno SEČ vyše 85.000 prípadov ochorenia COVID-19 a 1301 mŕtvych.

Los Angeles 27. marca (TASR) - Americký basketbalista LeBron James z tímu NBA Los Angeles Lakers oznámil, že ho už možno verejnosť neuvidí "plácnuť" si rukami so spoluhráčmi a protihráčmi. Povedal to počas rozhovoru v programe "Road Trippin", v ktorom bol hosťom spoločne s bývalými spoluhráčmi Richardom Jeffersonom a Channingom Fryom.

Podanie rúk je podľa zdravotných expertov jedným zo spôsobov, ktorým sa šíri koronavírus. "Po tomto všetkom už nebude žiadne 'ruku na to', do konca môjho života. Počkáte si, kým ma uvidíte si s niekým potriasať," povedal podľa AP James, ktorý je presvedčený, že aj keď sa NBA vráti do zabehnutých koľají, budú si ľudia držať v istých momentoch odstup.

V USA evidovali v piatok ráno SEČ vyše 85.000 prípadov ochorenia COVID-19 a 1301 mŕtvych. Celosvetovo je v 199 krajinách/územiach potvrdených viac ako 536.000 prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 24.100 osôb.