< sekcia Basketbal

Miami a Minnesota do play off, Strus pomohol vyradiť bývalý klub

Útočník Miami Heat Jimmy Butler (22) a strážca Chicago Bulls Coby White (0) počas prvého polčasu zápasu play-in turnaja basketbalovej NBA, v piatok 14. apríla 2023 v Miami. Foto: TASR/AP

Miami potiahla dvojica 31-bodových strelcov Jimmy Butler a Max Strus.

New York 15. apríla (TASR) - Zostávajúce dve miestenky v play off NBA získali v noci na sobotu basketbalisti Miami a Minnesoty. Heat si v zápase play in o 8. miesto vo Východnej konferencii poradili so Chicagom 102:91 a v prvom kole play off narazia na Milwaukee Bucks, ktoré suverénne vyhralo celú základnú časť. Timberwolves si po jednoznačnom triumfe nad Oklahomou City 120:95 vypýtali konfrontáciu s víťazom Západnej konferencie Denverom Nuggets.

Miami potiahla dvojica 31-bodových strelcov Jimmy Butler a Max Strus. Druhý menovaný zaznamenal sedem trojok vrátane kľúčovej 1:14 minúty pred koncom, ktorou poslal svoj tím do päťbodového náskoku (96:91). "Nezáležalo na tom, proti komu hráme. Podstatné bolo nastaviť sa v hlavách na zápas, v ktorom išlo o všetko. Výhra nás posúvala do play off, prehra by znamenala koniec sezóny," citovala AFP Strusa, ktorý vyrastal na predmestí Chicaga a v sezóne 2019/2020 vstúpil do profiligy práve vo farbách Bulls. "Nebudem klamať, toto víťazstvo má pre mňa aj preto trochu trpkú príchuť," nezabudol na svoju "býčiu" minulosť.

Timberwolves si po jednoznačnom triumfe nad Oklahomou City 120:95 vypýtali konfrontáciu s víťazom Západnej konferencie Denverom Nuggets. Francúz Rudy Gobert sa po odpykaní jednozápasového dištancu za udretie spoluhráča Kylea Andersona vrátil do zostavy Minnesoty a k postup do play off prispel 21 bodmi, ku ktorým pridal 10 doskokov. Najviac sa strelecky darilo jeho spoluhráčovi Karlovi-Anthonymu Townsovi, autorovi 28 bodov a 11 doskokov.