< sekcia Basketbal

NBA: Milwaukee pripravilo Clevelandu tretiu prehru v sezóne

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Hrdinom súboja bol Grék Giannis Antetokounmpo, autor 34 bodov a 12 doskokov.

New York 30. novembra (TASR) - Basketbalisti Clevelandu utrpeli tretiu prehru v prebiehajúcej sezóne zámorskej NBA. Obhajca titulu nestačil v noci na stredu na Milwaukee, ktorému podľahol 101:118. Hrdinom súboja bol Grék Giannis Antetokounmpo, autor 34 bodov a 12 doskokov. Cavs si však aj napriek prehre udržali vedúce postavenie v tabuľke Východnej konferencie.

Stretnutie malo prekvapujúco jednoznačný priebeh. Domáci vyhrali tretiu štvrtinu o 14 bodov, pred záverečnou časťou hry viedli o 22. Clevelandu duel vôbec nevyšiel. Jeho hráči zbytočne strácali lopty a na body spod koša prehrali výrazne 34:68. "Podali sme nedostatočný výkon, vrátane mňa. Polovica mojich stratených lôpt bola nevynútených a to je z mojej strany nezodpovedné," sypal si popol na hlavu líder hostí LeBron James, ktorý zaznamenal 22 bodov, ale aj sedem strát. Najlepšieho hráča na planéte zatienil v noci na stredu mladý Antetokounmpo. Stále len 21-ročný potomok nigérijských rodičov si s 34 bodmi vyrovnal osobné maximum v súťaži a pridal aj 12 doskokov, päť asistencií a päť ziskov. "Treba si uvedomiť, že takmer celý zápas hral na pozícii, kde bránil a útočil proti LeBronovi. Giannis je výnimočný mladík, ktorý sa zlepšuje od zápasu k zápasu," pochválil svojho zverenca kouč Bucks Jason Kidd.

Pozíciu najlepšieho strelca súťaže potvrdil Anthony Davis a 41 bodmi doviedol New Orleans k výhre nad oslabeným Los Angeles Lakers (105:88). "Loptu mu nahrám aj v prípade, že ho bránia štyria hráči. Anthony skóruje s takou ľahkosťou... Hrá svoju vlastnú ligu," povedal pre ESPN rozohrávač Jrue Holiday. Ten odohral svoj najlepší zápas od návratu do zostavy a Davisovi sekundoval s 22 bodmi. Lakers prehrali ďalší duel a navyše prišli o Nicka Younga, ktorý nedohral pre zranenie achilovky.

Deväťzápasová séria úspechov San Antonia sa skončila domácou prehrou s Orlandom. Spurs prehrali najmä pre to, že sa dopustili 19 strát, čo bolo pre nich najviac v sezóne. "Súpera treba pochváliť za dobrú obranu. Jednoducho sme sa proti nej nevedeli presadiť," vravel kouč Texasanov Gregg Popovich. Spurs prehrali doma už štvrtý zápas v novej sezóne, v tej predchádzajúcej zaváhali vo svojom AT&T Center celkovo len raz.

Dramatické stretnutie videli diváci v Brooklyne, kde Nets zdolali Los Angeles Clippers 118:101 po predĺžení. Hosťom nestačilo na úspech 18-bodové vedenie z druhého polčasu a ani triple-double Chrisa Paula (26 bodov, 13 asistencií, 10 doskokov). Nets potiahol Sean Kilpatrick, ktorý nastrieľal 31 zo svojich 38 bodov v štvrtej štvrtine a predĺžení. "Nevzdali sme sa, bojovali a odmenou pre nás bolo víťazstvo. Verím, že nás nakopne k lepším výkonom," povedal Kilpatrick, ktorého tím prerušil sedemzápasovú sériu prehier.

NBA - sumáre

CHARLOTTE HORNETS - DETROIT PISTONS 89:112 (25:33, 29:24, 20:27, 15:28)
Najviac bodov: Walker 23, Belinelli 11, Kidd-Gilchrist 10 - Harris 24, Caldwell-Pope a Morris po 18, 14.266 divákov

BROOKLYN NETS - LOS ANGELES CLIPPERS 127:122 pp (24:28, 29:37, 20:21, 34:21 - 20:15)
Najviac bodov: Kilpatrick 38 (14 doskokov), Lopez 27, Booker (11 doskokov) a Harris po 15 - Paul 26 (13 asistencií, 10 doskokov), Jordan 21 (23 doskokov), Redick 18, 15.681 divákov

MILWAUKEE BUCKS - CLEVELAND CAVALIERS 118:101 (30:32, 28:22, 34:20, 26:27)
Najviac bodov: Antetokounmpo 34 (12 doskokov), Parker 18, Beasley 17 - James 22, Irving 20, Love 13 (13 doskokov), 16.559 divákov

NEW ORLEANS PELICANS - LOS ANGELES LAKERS 105:88 (33:22, 32:19, 24:22, 16:25)
Najviac bodov: Davis 41 (16 doskokov), Holiday 22, Asik 10 (11 doskokov) - Williams 16, Randle 12 (10 doskokov), Mozgov 10, 14.024 divákov

SAN ANTONIO SPURS - ORLANDO MAGIC 83:95 (20:16, 23:29, 21:30, 19:20)
Najviac bodov: Leonard 21, Aldridge 16, Ginobili 13 - Ibaka 18, Fournier 13, Vučevič 12 (10 doskokov), 18.418 divákov

UTAH JAZZ - HOUSTON ROCKETS 120:101 (38:29, 24:21, 23:23, 35:28)
Najviac bodov: Hayward 31, Hood 19, Gobert 16 (14 doskokov) - Harden 26, Gordon 24, Anderson 11, 19.911 divákov