< sekcia Basketbal

NBA: Philadelphia vymenila Horforda do Oklahomy za Dannyho Greena

- Hráč Philadelphie Al Horford(vľavo) strieľa na kôš, vpravo je Christian Wood z Detroitu. Archívna snímka. Foto: TASR/AP

Philadelphia získala aj trojkára Setha Curryho, brata slávnejšieho Stephena. Dallasu ako protihodnotu poslala rozohrávača Josha Richardsona.

Philadelphia 19. novembra (TASR) - Klub basketbalovej NBA Philadelphia 76ers vymenil pivota Ala Horforda do Oklahomy City Thunder. Opačným smerom putuje krídelník Danny Green, ktorého Thunder získali na úvod prestupového obdobia výmenou za Dennisa Schrödera z Los Angeles Lakers.

Horfordovi pred rokom ponúkla Philadelphia prekvapujúco lukratívnu štvorročnú zmluvu na 109 miliónov dolárov, hoci má už 34 rokov. V tíme však hráč z Dominikánskej republiky postupne stratil miesto v základnej zostave.

Philadelphia získala aj trojkára Setha Curryho, brata slávnejšieho Stephena. Dallasu ako protihodnotu poslala rozohrávača Josha Richardsona. Curry sa v tíme stretne s trénerom Docom Riversom, ktorý je zároveň jeho svokrom. Informácie pochádzajú zo servera ESPN.