Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel
< sekcia Basketbal

NBA: Philadelphia zvíťazila nad Atlantou, vyrovnala stav série

Basketbalista Joel Embiid (vľavo) z Philadelphie 76ers a Clint Capela z Atlanty Hawks v druhom zápase semifinále Východnej konferencie 2. kola zámorskej NBA Philadelphia - Atlanta 8. júna 2021 vo Philadelphii. Foto: TASR/AP

Rozbehla sa aj semifinálová séria Západnej konferencie medzi Utahom a Los Angeles Clippers, v prvom stretnutí v noci na stredu zvíťazil domáci Jazz 112:109.

New York 9. júna (TASR) - Basketbalisti Philadelphie 76ers zdolali v druhom zápase semifinále play off Východnej konferencie NBA doma Atlantu Hawks 118:102 a vyrovnali stav série na 1:1. Sixers potiahol k víťazstvu Joel Embiid, ktorý zaznamenal 40 bodov a 13 doskokov.

Kamerunský pivot si utvoril osobné bodové maximum v play off. Jeho výkon je o to pozoruhodnejší, že ho stále limitujú zdravotné problémy s kolenom. Atlanta nenadviazala na štyri výhry za sebou, ktoré dosiahla v prvom kole vyraďovačky proti New Yorku Knicks. "Zakaždým, keď sme sa bodovo priblížili k súperovi, tak sme mu vzápätí dovolili dať ľahké koše. Naša defenzíva dnes nefungovala tak, ako by som si želal," povedal kouč Atlanty Nate McMillan.

Rozbehla sa aj semifinálová séria Západnej konferencie medzi Utahom a Los Angeles Clippers, v prvom stretnutí v noci na stredu zvíťazil domáci Jazz 112:109. Donovan Mitchell prispel k výhre 45 bodmi. Až 32 z nich zaznamenal v druhom polčase, v ktorom sa Jazz rozstrieľal a otočil skóre. "Beriem na seba, ako sme hrali v prvom polčase. Boli sme pomalí a nepresní pri streľbe. Musel som prebrať na svoje plecia viac zodpovednosti. Som rád, že to vyšlo a odštartovali sme sériu víťazne," konštatoval Mitchell, ktorého tím zmazal v zápase 14-bodové manko.