Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia Basketbal

NBA: San Antonio vedie v sérii s Memphisom už 2:0

Na snímke hráč Atlanty Al Horford dáva kôš v druhom zápase 1. kola play off Východnej konferencie basketbalovej NBA Atlanta Hawks - Boston Celtics (89:72) v noci na 20. apríla 2016. Foto: TASR/AP

Atlanta si vo Východnej konferencii poradila s Bostonom 89:72 a na zápasy vedie tiež 2:0.

New York 20. apríla (TASR) - Basketbalisti San Antonia vedú v sérii 1. kola play off zámorskej NBA nad Memphisom už 2:0. V noci na stredu zvíťazili 94:68. Patty Mills zaťažil konto súpera 16 bodmi, Kawhi Leonard pridal 13.

Texasania triumfovali zásluhou hry, ktorá ich zdobila celú základnú časť. Nepriepustná defenzíva robila súperovi veľké problémy, Grizzlies sa nevedeli presadiť a z poľa strieľali len s 32-percentnou úspešnosťou. Po zmene strán dal domáci tréner Gregg Popovich príležitosť aj kompletnej lavičke, do streleckej listiny sa napokon zapísalo všetkých 13 hráčov Spurs. "Kvalitný tímový výkon, viac k tomu nemám čo povedať," komentoval duel Popovich.

Atlanta si vo Východnej konferencii poradila s Bostonom 89:72 a na zápasy vedie tiež 2:0. O výsledku rozhodla hneď úvodná štvrtina. Domáci v nej dovolili nastrieľať súperovi len sedem bodov. Od zavedenia časového limitu na streľbu v roku 1954 žiadny iný tím v zápasoch play off nezaznamenal menej bodov. Hawks si v priebehu prvého polčasu vytvorili aj 21-bodový náskok a vedenie si po zmene strán bez problémov postrážili.

Kyle Korver nechal zabudnúť na nevydarený výkon z prvého zápasu série, v ktorom minul deväť z 10 pokusov. V noci na stredu mal streľbu 6/9 (trojky 5/7) a spolu s Alom Horfordom boli ofenzívnymi lídrami víťazov. Hráči Bostonu po záverečnom hvizde len ťažko hľadali slová. "Skutočne nerozumiem, čo sa s nami v prvej štvrtine stalo. Musíme nájsť príčiny nášho zlyhania a dať si záležať, aby sa to nezopakovalo. Doma chceme predviesť odlišný výkon," hodnotil pivot Celtics Jae Crowder. Séria sa teraz sťahuje do Bostonu, tretí duel je na programe v noci na sobotu.