< sekcia Basketbal

San Antonio zdolalo Denver a natiahlo víťaznú šnúru na štyri zápasy

Hráči tímu San Antonio, Boris Diaw (vľavo) s Manum Ginobilim Foto: TASR/AP

V druhom zápase Oklahoma zvíťazila na palubovke Miami 94:86.

New York 21. januára (TASR) - Basketbalisti San Antonia zaznamenali v zámorskej NBA štvrté víťazstvo v rade. Spurs si v noci na stredu poradili s domácim Denverom 109:99, ktorý ťahal za kratší koniec už vo štvrtom dueli v sérii.

Spurs si tak postupne napravujú chuť po decembrových neúspešných výsledkoch, keď prehrali deväť zo 14 zápasov. "Nehrali sme príliš dobre, takže sme na tom pracovali. Nemôžeme sa spoliehať na to, že sme problém vyriešili, ide totiž o dlhodobý proces. Vyhrali sme štyri zápasy v rade, ale to ešte nemusí nič znamenať," cituje nba.com Mana Ginobiliho, autora 11 bodov.

San Antonio zdolalo Denver piatykrát v rade a nezabránil tomu ani presvedčivý výkon Kennetha Farieda, ktorý si pripísal 26 bodov a 14 doskokov. "Snažili sme, ale San Antonio je majstrovský tím a momentálne sú na dobrej vlne. Ich chémia začína opätovne pracovať," zhodnotil Faried.

V druhom zápase Oklahoma zvíťazila na palubovke Miami 94:86. Hostí potiahli k triumfu Kevin Durant a Russell Westbrook, keď obaja zaznamenali po 19 bodov. V prvom polčase mali pritom navrch domáci, ktorí v polčase viedli o jediný bod 50:49. Karta sa obrátila v druhej časti tretej štvrtiny a odvtedy si hostia strážili svoj náskok. Duel ukončili víťazstvom a vôbec prvýkrát v sezóne sa dostali nad 50-percentnú hranicu výhier. "Myslím si, že to vôbec nič neznamená. Nie sme tu kvôli tomu. Musíme naďalej poriadne 'makať'," uviedol Durant. Miami trápia kolísavé výkony, z uplynulých 11 duelov neuspelo až sedemkrát.

MIAMI - OKLAHOMA 86:94 (27:24, 23:25, 17:23, 19:22)
Najviac bodov: Wade 18, Bosh 16, Whiteside 10 - Westbrook 19 (10 doskokov), Durant 19, Jackson 16, 19.735 divákov.

DENVER - SAN ANTONIO 99:109 (20:20, 28:31, 28:29, 23:29)
Najviac bodov: Faried 26 (14 doskokov), Afflalo 21, Chandler 11 - Parker 18, Leonard 17 (15 doskokov), Duncan 16, 14.434 divákov.