< sekcia Basketbal

NBA: Utah vedie nad LA Clippers, Milwaukee zdolalo Brooklyn

Hráč Ivica Zubac (40) z Los Angeles Clippers fauluje Donovana Mitchella z Utahu Jazz v prvom zápase semifinále Západnej konferencie 2. kola play off zámorskej NBA Utah Jazz - Los Angeles Clippers 8. júna 2021 v Sakt Lake City. Foto: TASR/AP

Brooklyn nemohol opäť počítať so zraneným Jamesom Hardenom.

New York 11. júna (TASR) - Basketbalisti Milwaukee Bucks zvíťazili v piatok v 3. zápase semifinále Východnej konferencie zámorskej NBA doma nad Brooklynom Nets 86:83 a znížili stav série na 1:2.

Bucks viedli v 1. štvrtine už o 21 bodov, o náskok síce prišli, no v závere dokázali dotiahnuť duel do víťazného konca. Khris Middleton zaznamenal 35 bodov a 15 doskokov, Jannis Antetokounmpo pridal 33 bodov a 14 doskokov. V drese Nets sa najviac darilo Kevinovi Durantovi s 30 bodmi. Brooklyn nemohol opäť počítať so zraneným Jamesom Hardenom.

"Na konci dňa sme si zachovali pokoj, verili sme si, dokázali sme sa udržať v zápase a nakoniec sme zvíťazili," uviedol Antetokounmpo. "Obe mužstvá hrali neuveriteľne v defenzíve. Oni mali osem blokov, my sme osemkrát ukradli loptu, takže to bol tesný zápas. Oni však dali v závere viac bodov," uviedol Durant.

Hráči Utahu zvládli aj druhý zápas semifinále Západnej konferencie a v sérii s Los Angeles Clippers vedú 2:0. V piatkovom stretnutí zvíťazili doma 117:111. Donovan Mitchell nazbieral 37 bodov, Rudy Gobert predviedol 20 doskokov a pridal 13 bodov. "Bojovali sme až do konca. Títo chalani sú tvrdí, nikdy sa nevzdajú. Vieme, že každý večer to bude boj celých 48 minút," uviedol Gobert.