Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia Basketbal

Na snímke s loptou Stephen Curry z tímu Golden State Warriors v útoku proti hráčom New York Knicks v sobotu 14. marca 2015 v kalifornskom Oaklande. Foto: TASR/AP/Jeff Chiu

Súboj najlepšieho tímu ligy s najslabším bol vyrovnaný iba v prvej štvrtine.

New York 15. marca (TASR) - Basketbalisti Golden State Warriors zvíťazili v noci na nedeľu nad New Yorkom Knicks bez väčších problémov 125:94 a upevnili si vedenie v súťaži.

Súboj najlepšieho tímu ligy s najslabším bol vyrovnaný iba v prvej štvrtine. Druhé dejstvo vyhrali domáci 47:25 a utvorili si tak rozhodujúci náskok. Warriors v útoku opäť potiahla dvojica ostrostrelcov Stephen Curry, Klay Thompson. Obaja premenili po šesť trojkových pokusov a celkovo spolu zaznamenali 52 bodov.

Curry k 25 bodom pridal aj 11 asistencií a dal si tak pekný darček k 27. narodeninám. Pesničku "Happy Birthday" mu pred zápasom zaspievalo takmer 20.000 divákov vo vypredanej Oracle Aréne. "Bol to skvelý večer, ďakujem všetkým za gratulácie. Som rád, že sme mohli fanúšikov potešiť víťazstvom," povedal po zápase Curry. Warriors najmä jeho zásluhou dosiahli ôsme domáce víťazstvo za sebou.

GOLDEN STATE - NEW YORK

V súboji dvoch tímov súperiacich o postup do play off vyhral Boston v Indianapolise 93:89. Pre domácich to bola prvá prehra po sérii siedmich triumfov v rade, k úspechu im nepomohlo ani 30 bodov Georga Hilla.

Sacramento viedlo vo Washingtone v priebehu prvého polčasu o 21 bodov, ale domáci sa po zmene strán rozohrali k mohutnému obratu. Lídrom Wizards bol rozohrávač John Wall, ktorý k 31 bodom pridal aj 12 asistencií. "Ukázala sa sila kolektívu. V druhom polčase sme zabrali v obrane a zaslúžene otočili duel v náš prospech. Blíži sa záver základnej časti, takéto zápasy musíme vyhrávať," pochvaľoval si výkon svojho tímu Wall.

Memphisu v súboji proti Milwaukee zabrala základná zostava, keď všetkých päť hráčov zaznamenalo dvojciferný počet bodov. Bucks sa na ihriskách súperov nedarí, keď prehrali ôsme stretnutie mimo svojej palubovky za sebou.

V defenzívne ladenom stretnutí zdolal Utah trápiaci sa Detroit 88:85. Derrickovi Favorsovi, autorovi 26 bodov, kvalitne pod košom asistoval Rudy Gobert. Francúzsky pivot okrem 10 bodov doskočil aj 19 odrazených lôpt a zblokoval štyri strelecké pokusy hostí. "Džezmeni" vyhrali piaty duel za sebou, Detroit ťahal za kratší koniec v desiatom stretnutí v rade.