Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica
< sekcia Basketbal

Warriors vykročili úspešne, v prvom finále na Západe zdolali Houston

Hráč Golden State Stephen Curry atakovaný houstonským súperom Jasonom Terrym. Foto: TASR/AP

Golden State prehrávali v druhej štvrtine o 16 bodov, ale dokázali manko zmazať.

New York 20. mája (TASR) - Basketbalisti Golden State Warriors uspeli v prvom zápase finále play off Západnej konferencie zámorskej NBA, keď v noci na stredu zdolali na domácej palubovke Houston Rockets 110:106 a ujali sa vedenia v sérii.

Warriors prehrávali v druhej štvrtine o 16 bodov (33:49), ale dokázali manko zmazať a duel otočiť vo svoj prospech. Stephen Curry vyhral osobný mikrosúboj s Jamesom Hardenom, keď k triumfu domácich prispel 34 bodmi, šiestimi doskokmi a piatimi asistenciami a strelil aj kľúčové koše v záverečných minútach. Hardenovi, ktorý skončil v hlasovaní o MVP na druhom mieste za Currym, chýbalo iba málo k dosiahnutiu triple-double - zaznamenal 28 bodov, 11 doskokov a deväť asistencií.