< sekcia Basketbal

New York i Golden State zvíťazili a odvrátili vyradenie

Basketbalista Golden State Warriors Stephen Curry strieľa na kôš v 5. zápase 2. kola play off série zámorskej basketbalovej NBA v San Franciscu v stredu 10. marca 2023. Foto: TASR - AP

Obe mužstvá znížili na 2:3 na zápasy.

Washington 11. mája (TASR) - Basketbalisti New Yorku i Golden State si v noci na štvrtok pripísali v 2. kole play off NBA víťazstvá a udržali sa v sezóne. Obe mužstvá znížili na 2:3 na zápasy. Triumf Knicks režíroval Jalen Brunson s 38 bodmi. Najviac bodov za víťazných Warriors dal Stephen Curry - 27.

Hráči New Yorku dokázali uspieť 112:103, keď už v tretej štvrtine si dokázali vypracovať 19-bodový náskok. Tréner Tom Thibodeau napriek tomu nenechal nič na náhodu a tvárou v tvár hrozbe vypadnutia sa odhodlal k ťahu, ktorý žiaden z jeho predchodcov na lavičke Knicks nevykonal od roku 1972. Nechal dvoch svojich zverencov odohrať celý duel. Okrem ťahúňa tímu Brunsona si kompletných 48 minút odkrútil aj krídelník Quentin Grimes. Naposledy odohrali celý duel za Knicks Walt Frazier a Jerry Lucas. Taktika domácim vyšla, vôbec prvýkrát v sezóne udržali Jimmyho Butlera vo vyraďovacej časti pod hranicou 20 bodov. Líder Miami zaznamenal 19. Brunson si do štatistík pripísal aj 9 doskokov a 7 asistencií. "Jeho všestrannosť je neskutočná. Skvelý líder, mentálna odolnosť, fyzická disponovanosť, schopnosť rozhodovať sa na ihrisku a dostať zo spoluhráčov to najlepšie," chrlil superlatívy na svojho rozohrávača tréner Thibodeau podľa ESPN.

Najlepším strelcom Lakers pri prehre 106:121 bol LeBron James s 25 bodmi, Anthony Davis dodal 23, no duel nedohral, keď 8 minút pred koncom odišiel do šatne po strete hlavami s Kevonom Looneym. Triumf Warriors podporili aj Andrew Wiggins 25 bodmi a Draymond Green s double double 20 bodov a 10 doskokov. "Dnes sme predviedli vysokú mieru sústredenia v obrane. Som presvedčený, že sa dokážeme v sérii vrátiť do hry. Toto mentálne nastavenie nemáme dôvod opustiť," skonštatoval najlepší strelec obhajcov titulu Curry podľa AP.