< sekcia Basketbal

Devils a Sixers znížili platy najlepšie zarábajúcich zamestnancov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Najlepšie zarábajúci zamestnanci prídu približne o šesť percent zo svojej mzdy.

New York 24. marca (TASR) – Klub hokejovej NHL New Jersey Devils a tím basketbalovej NBA Philadelphia 76ers napokon odvolali svoje plány o znížení platov zamestnancov. Po zverejnení svojich zámerov totiž začali čeliť obrovskej kritike, kamerunský pivot Sixers Joel Embiid chcel dokonca postihnutých zamestnancov finančne podporiť.

Spoločnosť Harris Blitzer Sports and Entertainment, ktorá vlastní Devils aj Sixers, oznámila včera zníženie platov zamestnancov o 20 percent. Týmto spôsobom zareagovala na krízu spôsobenú pandémiou nového koronavírusu.

Škrty mali platiť od 15. apríla do 30. júna. Dočasné opatrenie zdôvodňovala spoločnosť potrebou zníženia výdavkov, aby mohli kluby počas prerušenej sezóny naďalej platiť všetkých 1500 zamestnancov. Spolumajiteľ Sixers Josh Harris po nesúhlasných reakciách zo strany hráčov a pracovníkov klubu napokon návrh stiahol.

"Je jasné, že to bol nesprávny krok. Prehodnotili sme ho a budeme zamestnancom naďalej vyplácať mzdy v plnej výške," citovala Harrisa agentúra AFP.

NBA aj NHL prerušili súťaž pre šíriaci sa koronavírus. Dnes hlásili v USA takmer 47-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 593 úmrtí. V Kanade evidovali vyše 2000 infikovaných osôb a 25 úmrtí. Celosvetovo je v 196 krajinách/územiach potvrdených viac ako 407 000 prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 18 200 osôb.