< sekcia Basketbal

Odomov stav sa nezlepšuje, nepamätá si vlastné meno

Basketbalista Los Angeles Lakers Kobe Bryant (uprostred) a hráči LA Clippers Matt Barnes (vľavo) a Lamar Odom (7) v súboji o loptu Foto: TASR/AP

Z kómy sa prebral tri dni po hospitalizácii v losangeleskej nemocnici Cedars-Sinai.

New York 17. decembra (TASR) - Stav bývalého hráča zámorskej basketbalovej NBA Lamara Odoma sa nezlepšuje. Dva mesiace po tom, ako ho našli v bezvedomí v nevestinci v Nevade, má niekdajší elitný krídelník stále vážne zdravotné problémy. Pri chôdzi potrebuje pomoc, pre výpadky pamäte si nepamätá mená svojich blízkych či dokonca svoje vlastné.

Z kómy sa prebral tri dni po hospitalizácii v losangeleskej nemocnici Cedars-Sinai. Aktuálne je doma pod dohľadom lekárskej starostlivosti. Trpí chronickou únavou a potrebuje stálu liečbu pľúc a obličiek, údajne má aj poškodený mozog.

Pre Odoma prišla záchranná služba do podniku "Love Ranch" v meste Crystal asi 110 km od Las Vegas po tom, ako upadol do bezvedomia. Údajne oslavoval celé tri dni. Žena, ktorá volala záchrannú službu, uviedla, že Odom užil kokaín, desať tabliet zvyšujúcich sexuálnu výkonnosť a alkohol, pričom predtým, ako upadol do bezvedomia, mu z úst a nosa vychádzala biela pena. Utrpel infarkt a zlyhanie orgánov.

Tridsaťpäťročný Odom hral naposledy v NBA v roku 2013. Počas 14 sezón získal dva triumfy s Los Angeles Lakers v rokoch 2009 a 2010, obliekal aj dresy Miami, Dallasu a LA Clippers, v ktorom odštartoval i ukončil kariéru v profilige.