Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj
< sekcia Basketbal

Oklahoma City si vynútila siedmy zápas

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ešte minútu pred koncom bol stav nerozhodný, no hráči Houstonu už odvtedy nedokázali skórovať.

Orlando 1. septembra (TASR) - Basketbalisti Oklahoma City Thunder zdolali v šiestom zápase štvrťfinále play off Západnej konferencie NBA Houston Rockets 104:100 a vyrovnali stav série na 3:3. O postupujúcom tak rozhodne siedmy duel, ktorý sa bude hrať v noci v noci na štvrtok (3.00 SELČ).

Ešte minútu pred koncom bol stav nerozhodný 100:100, no hráči Houstonu už odvtedy nedokázali skórovať. Svoje pokusy nepremenili Russell Westbrook, ani najlepší strelec duelu James Harden, ktorý nazbieral 32 bodov. "Očakávali sme, že z ich strany prídu takéto strely. Predovšetkým v závere," povedal podľa agentúry AP Danilo Gallinari, ktorý dal v stretnutí 25 bodov a postaral sa aj o záverečné dva z trestných hodov. Lídrom víťazného tímu bol Chris Paul, ktorý nastrieľal proti svojmu ešte minuloročnému zamestnávateľovi 28 bodov.

Najlepší tím po základnej časti Milwaukee Bucks rovnako ako v 1. kole nevstúpil do série úspešne, v prvom stretnutí semifinále Východnej konferencie nestačil na Miami Heat 104:115. Zažiaril rozohrávač Jimmy Butler, ktorý zaznamenal 40 bodov, z toho 14 v záverečnej štvrtine. "Podarilo sa mi v závere vystupňovať moju hru na vyššiu úroveň. Ak to bude treba, musím byť schopný to zopakovať. Lenže v našom tíme je aj mnoho iných hráčov, ktorí môžu niečo podobné predviesť," vyhlásil Butler, ktorý sa stal iba tretím hráčom histórie klubu z Miami so 40-bodovým zápisom v play off. Pred ním sa cez túto hranicu dokázali dostať LeBron James a Dwayne Wade. Miami dokázalo v sezóne zdolať Milwaukee tretíkrát v štyroch stretnutiach.