< sekcia Basketbal

Phoenix uspel aj v druhom finálovom dueli, zdolal Milwaukee 118:108

Na snímke vľavo v popredí hráč Suns Devin Booker, za ním hráč Bucks Jrue Holiday v druhom zápase finále play off basketbalovej NBA Phoenix Suns - Milwaukee Bucks (118:108) v noci na 9. júla 2021. Booker zaznamenal 31 bodov. Foto: TASR/AP

Hlavným ťahúňom Suns bol Devin Booker, ktorý pomohol k víťazstvu 31 bodmi. Mikal Bridges pridal 27 bodov, čím si vylepšil osobné maximum v play off.

Basketbalisti Phoenixu Suns uspeli aj v druhom dueli finále play off zámorskej NBA. V noci na piatok zvíťazili doma nad Milwaukee Bucks 118:108 a už iba dva kroky im chýbajú k prvému titulu v 53-ročnej klubovej histórii. Séria sa za stavu 2:0 pre Phoenix presúva do Milwaukee, tretí súboj je na programe v noci na pondelok o 2.00 SELČ.

Hlavným ťahúňom Suns bol Devin Booker, ktorý pomohol k víťazstvu 31 bodmi. "V hlave sme boli nastavení, že v sérii je to vyrovnané. Hrali sme tak, akoby to bol siedmy zápas. Každý zápas je teraz pre nás ako číslo sedem," povedal o atmosfére v kabíne Booker. "Vieme, že u súpera to bude búrlivé, ale sme na to pripravení." Jeho spoluhráč Mikal Bridges pridal 27 bodov, čím si vylepšil osobné maximum v play off. Chris Paul prispel k výhre 23 bodmi a ôsmimi asistenciami.

V drese Bucks žiaril Janis Antetokunmpo, no ani jeho 42 bodov a 12 doskokov hosťom nestačilo. "Vieme, o čo tu ide. Preto musíme zostať koncentrovaní a vychutnávať si finále. Viem, že je to ťažké, keď prehráme, ale musíme to prijať, ako to je a pokúsiť sa vyhrať každý ďalší zápas," vyhlásil hviezdny Grék. Kouč Bucks Mike Budenholzer ho doplnil: "Musíme vyvíjať na súpera väčší tlak. Zanalyzujeme si prvé dva zápasy a bude jasné, čo treba robiť lepšie."

Phoenixu vyšiel záver druhej štvrtiny, v ktorej si vybudoval rozhodujúci náskok. V záverečných necelých piatich minútach prvého polčasu prestrieľal Bucks 15:4 a do kabín išiel s náskokom 56:45. Kvalitnou defenzívou dovtedy dovolil súperovi percentuálnu úspešnosť streľby iba niečo vyše 35 percent. Antetokunmpo potom v tretej štvrtine zažiaril 20 bodmi, čo je najviac za štvrtinu od jedného hráča vo finálovom zápase za uplynulých 28 rokov. Nikto zo spoluhráčov mu však dostatočne nesekundoval a tak Phoenix pred záverečnou časťou viedol o desať bodov 88:78. Vo štvrtej štvrtine si náskok udržal, Milwaukee sa priblížilo maximálne na rozdiel piatich bodov. Domáci dosiahli až 20 trojkových košov, potrebovali na to 40 pokusov.