< sekcia Basketbal

Prievidza zdolala Inter a je vo finále Slovenského pohára mužov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Celok z Hornej Nitry sa predstaví v sobotu 15. februára o 18.00 h vo finále proti víťazovi stretnutia BKM Lučenec - Patrioti Levice.

Prievidza 14. februára (TASR) - Basketbalisti BC Prievidza postúpili do finále Slovenského pohára. Domáci tím v semifinále turnaja Final Four zvíťazil nad najvyššie nasadeným družstvom Interom Bratislava 77:61. Celok z Hornej Nitry sa predstaví v sobotu 15. februára o 18.00 h vo finále proti BKM Lučenec. Ten v druhom semifinále triumfoval nad obhajcom trofeje Patriotmi Levice 63:60.

Final Four Budiš Slovenský pohár - semifinále:

Inter Bratislava - BC Prievidza 61:77 (31:38)

Najviac bodov: Skinner 15, Körner 14, Vlahovič 10 - Durmo a Guillory po 15, Gačeša a Jovanovič po 12, 1400 divákov.


Hlasy po zápase:

Aramis Naglič, tréner Interu: "Gratulujem Prievidzi, boli oveľa lepší. Nedá sa hrať seriózny zápas so streľbou 1/20 za tri body a prehrať na doskoku o 23 lôpt. To hovorí o všetkom. Tu sme stratili zápas. Ešte raz gratulujem Prievidzi, odohrali veľký zápas. Verili si, že môžu vyhrať. Ideme ďalej."

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze "Som rád, že sa pretrhla 20-zápasová šnúra prehier v rade, aj keď mňa osobne to nezaujíma. Mňa zaujímalo, aby sme odohrali čo najlepší zápas. Chceli sme, aby sa vrátil stratený kontakt s divákmi. Či už by sme vyhrali alebo nie, chceli sme zanechať dobrý dojem. To sa podsrilo, vyhrali sme veľkým rozdielom nad veľkým družstvom s veľkým trénerom. Postúpili sme do finále pohára, určite sa len tak nevzdáme. Pokúsime sa zabojovať o pohár.“

BKM Lučenec - Patrioti Levice 63:60 (36:34)

Najviac bodov: Dunne 19, Murray-Boyles 10, Jackuliak 8 - Krajčovič 14, Bojanovský 12, Juríček 8, 300 divákov.
Peter Jankovič, tréner Lučenca: "Opäť vyrovnaný zápas, aj keď som už ani nečakal, že štvrtý zápas po sebe môže mať rovnaký priebeh. Som rád, že chlapci sa snažili dodržať veci, na ktorých sme boli dohodnutí. Bojovali sme celý zápas, o tomto bolo toto stretnutie. Možno niektoré lepšie individuálne výkony mojich hráčov, opäť však kolektívny tímový duch. To podľa mňa aj trochu rozhodlo."

Michal Madzin, tréner Levíc:"Opäť sme sa natrápili na každý kôš, z vonku sme dali jednu trojku. Nedá sa dať 100 bodov alebo 80 bodov zvnútra. Lučenec je proste skúsený tím s výbornou obranou. Potrebujeme, aby sme hru roztiahli, že dáme aj niečo spoza perimetra. Toto nám veľmi chýbalo. Nemal som pocit, že by sme v prvom polčase boli motivovaní, potom sa to už v priebehu zápasu samozrejme zlepšilo. Mrzí ma to, pretože to bol hrateľný zápas.“