Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj
< sekcia Basketbal

Na snímke s loptou Hassan Whiteside v zápase Miami Heat - Houston Rockets v nedeľu 1. novembra 2015 v Miami Foto: TASR/AP

Heat prehrávali v tretej štvrtine už o 21 bodov. Hassan Whiteside zaznamenal 25 bodov, Dwyane Wade pridal 20.

New York 2. novembra (TASR) - Basketbalisti Miami zvíťazili v noci na pondelok v zámorskej NBA nad Houstonom 109:89. Heat prehrávali v tretej štvrtine už o 21 bodov, no podarilo sa im otočiť nepriaznivý vývoj. Hassan Whiteside zaznamenal 25 bodov, Dwyane Wade pridal 20.

Hráči Los Angeles Lakers sa v úvode novej sezóny trápia. Kalifornský tím zaknihoval tretiu prehru, keď na domácej palubovke nestačil na Dallas (93:103). V minulom ročníku prehrali Lakers úvodných päť súbojov a s celkovou bilanciou 21 víťazstiev a 61 prehier dosiahli najhorší výsledok v klubových dejinách.

Mavericks potvrdili, že sa im vo vzájomných konfrontáciách s Lakers darí. Na konto si pripísali už 8. nepretržité víťazstvo a štvrté v sérii na súperovej palubovke v Staples Centre. S 25 bodmi bol ich lídrom nestarnúci Dirk Nowitzki. "Vyšla nám úvodná štvrtina, v ktorej sme súperovi odskočili na rozdiel 11 bodov. Potom bolo dôležité nepoľaviť v koncentrácii, aby sa Lakers nechytili práve na nás. Sme radi, že sme im nedovolili zvrátiť skóre," uviedol 37-ročný nemecký krídelník.

Nová akvizícia San Antonia LaMarcus Aldridge sa v úvode sezóny ukazuje vo výbornom svetle. Aldridge najnovšie prispel k triumfu nad Bostonom (95:87) 24 bodmi a 14 doskokmi. Už po troch vystúpeniach v drese Spurs sa bleskovo zžil s novým herným systémom, čoho dôkazom je jeho priemerná bilancia 15 bodov a 10 doskokov na zápas. "Cítim, že sa každým zápasom zlepšujem. Keď zlepším výber miesta pri streľbe a budem viac agresívny, moje výkony ešte stúpnu," vyhlásil Aldridge.

Basketbalisti Orlanda podľahli Chicagu 87:92 a zaknihovali tretiu prehru. Zato "býkom" sa darí, bol to ich tretí triumf v sezóne. So 16 bodmi boli lídrami víťazného tímu Niko Mirotič a Pau Gasol.