Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

Basketbal

Denver, Boston a Dallas naďalej bez prehry, Jokič s triple double

Tri trojciferné ukazovatele si zapísal aj Luka Dončíč, nazbieral 35 bodov, 12 asistencií i doskokov a priviedol k triumfu Dallas proti aktuálne najhoršiemu tímu súťaže Memphisu. ,aktualizované

Levice s Katajou o dôležité body, Madzin: Každý tím je silný

Patrioti vedia, čo je potrebné urobiť pre domáci úspech, ktorý by mohol pomôcť v udržaní nádejí na pokračovanie v Európskom pohári FIBA.

Sacramento pokazilo Jamesovi výročie, Lakers prehrali 127:132 pp

Prvý zápas v NBA na palubovke súpera odohral Victor Wembanyama, tohtoročná draftová jednotka.,aktualizované

Basketbalisti Phoenixu zvíťazil nad Utahom, Durant zaznamenal 26 bodov

Ústrednou postavou Suns bol Kevin Durant, ktorý zaznamenal 26 bodov, Eric Gordon pridal 21. ,aktualizované

Basketbalistky Young Angels Košice zdolali BK ŠK UMB Banská Bystrica

Basketbalistky CBK Košice prehrali s ŠBK Šamorín.

Patrioti Levice vyhrali v 8. kole Niké SBL nad Nitrou

Basketbalisti MBK Baník Handlová vyhrali nad Spišskými Rytiermi 85:80.,aktualizované

NBA: Boston zvíťazil nad Miami, San Antonio má prvú výhru v sezóne

Prvý triumf v súťaži si pripísal najvyššie draftovaný hráč tohto roka Victor Wembanyama, San Antonio zdolalo Houston 126:122 po predĺžení.,aktualizované

NBA vyšetruje absenciu hviezdneho Hardena v úvodnom zápase sezóny

Profiliga v septembri sprísnila pravidlá ohľadom absencie najlepších hráčov z dôvodu ich oddychu.

Lillard nazbieral 39 bodov a pri debute pomohol Bucks k výhre

Tridsaťtriročný Američan, ktorý prišiel do Milwaukee v septembri z Portlandu, zaznamenal strelecky najlepší debut v histórii Bucks, keď prekonal 34 bodov Terryho Cummingsa z roku 1984. ,aktualizované

Basketbalistky Ružomberka opäť neuspeli v EP, prehrali s Olympiacosom

V treťom vystúpení v F-skupine prehrali doma s gréckym Olympiacosom SFP 46:59. V tabuľke im patrí momentálne štvrtá priečka.,aktualizované

Piešťanské Čajky prehra nemrzí, Moravčíková:Takéto zápasy sú najlepšie

Úradujúci majster Slovenska sa popredného klubu zo Španielska nezľakol a minimálne v úvodných minútach bol lepším tímom na palubovke.

Nádej na úspech Slávie proti Kangoeroes v EP sa rozplynula v úvode

Z pohľadu konečného výsledku bola kľúčom prvá štvrtina, Banská Bystrica síce začala s odhodlaním uspieť, ale duel odštartovala bodovým úsekom 2:20 a z tohto momentu sa v ďalšom priebehu nespamätala.

Zápas hviezd NBA sa bude budúci rok hrať v starom formáte

Vedenie NBA zatiaľ nešpecifikovalo, či sa k starému formátu vracia na stálo. Zápas hviezd je na programe 18. februára v Indianapolise.

Dallas vyhral v San Antoniu, Dončič zatienil Wembanyamu

Mladý tím Spurs predviedol kolektívny výkon, keď až sedem hráčov sa dostalo do dvojciferných čísiel, najviac bodov dal Devin Vassell - 23.,aktualizované

Banská Bystrica stále bez výhry, s Mechelenom prehrala 60:96

Po polčase to bola vyrovnanejšia hra, čo znamenalo, že Banská Bystrica nepúšťala Mechelen k ešte výraznejšiemu vedeniu.

Denver na úvod sezóny zdolal Lakers, Jokič si zapísal triple double

Duelu predchádzala slávnostná ceremónia, domáci hráči si prevzali prstene šampiónov a pod strop haly vyvesili zástavu, ktorá pripomenula zisk historicky prvého titulu pre klub. ,aktualizované

Basketbalisti Levíc privítajú v Európskom pohári Legiu Varšava

Úradujúci majster Slovenska verí, že nadviaže na úspech z Rumunska.

Basketbalistky Piešťan čaká v EP Girona, Slávia o prvé víťazstvo

Slávia Banská Bystrica sa pokúsi o prvý triumf v E-skupine proti belgickému Kangoeroes Mechelen (streda 25. októbra o 18.00 h).

Antetokunmpo sa dohodol s Milwaukee na novej trojročnej zmluve

Podpísal nový trojročný kontrakt v celkovej hodnote 186 miliónov amerických dolárov.

Avdija sa dohodol s Washingtonom na predĺžení zmluvy o štyri roky

Washington sa v lete pustil do prestavby kádra, 22-ročný krídelník Avdija bude v tíme služobne najstarší hráč.

Novú sezónu NBA oživí pohárová súťaž, titul obhajuje Denver

Skupinová fáza Pohára je na programe v novembri vždy v utorok a piatok. Tímy rozdelili do šiestich skupín po päť tímov na základe výkonov z minulej sezóny v základnej časti.

Žirkovú neprekvapila dominantná 3. štvrtina: Upozorňovali sme na to

Hosťujúca trénerka Zuzana Žirková na margo tretej časti hry poznamenala, že prehra o 20 bodov ju neprekvapila a označila ju za hanebnú.

NBA: Adams z Memphisu podstúpi operáciu kolena, vynechá celú sezónu

Adams prišiel do tímu po výmene z New Orleans v roku 2021. V minulej sezóne nastúpil na 42 stretnutí a zaznamenal v priemere 8,6 bodu na zápas.

V košickom derby Niké extraligy vyhrali basketbalistky YOUNG ANGELS

Hrali sa zápasy 5. kola Niké extraligy.

Basketbalisti bratislavského Interu zvíťazili tesne nad Prievidzou

Hrali sa zápasy 7. kola Niké SBL.

NBA: Iguodala po 19 sezónach oficiálne ukončil kariéru

Iguodala odohral úvodných osem rokov za Philadelphiu. V sezóne 2007/08 ako hráč Sixers mal najvyšší priemer v kariére 19,9 bodu.

Piešťanské Čajky majú prvú výhru v EP, Dudelange zdolali 70:52

Čajky dobre odštartovali svoju cestu za prvým víťazstvom v B-skupine Eurocupu, aj keď Dudelange bol viac ako zdatný súper.,aktualizované

Ružomberok začal domácu sériu zápasov v EP prehrou 63:87 s Kayseri

Úvodné momenty stretnutia patrili síce hosťujúcemu Kayseri, keď sa ujal vedenia 7:2, ale Ružomberok sa nezľakol favorizovaného súpera a okamžite vyrovnal stav stretnutia.

FIBA predĺžila odklad zápasov izraelských tímov až do odvolania

Riadiaci orgán je v úzkom kontakte s Izraelskou federáciou a situáciu naďalej monitoruje.

Tréner 76ers nemá vysvetlenie pre Hardenovu absenciu na tréningu

Stále tak nie je isté, či najlepší hráč ligy z roku 2018 nastúpi aspoň na posledný prípravný zápas. V ňom Philadelphia privíta v noci na sobotu Atlantu.

EP: Levice získali v Rumunsku cenný skalp, Kováč: Nevzdali sme sa

Dlho to vyzeralo, že Levičania pôjdu z Rumunska s hladkým triumfom, ale v poslednej trojminútovke im to ešte domáca Oradea skomplikovala.

B. Bystrica siahala na prekvapenie, Žirková: Chýbali skúsenosti

Aj vďaka výraznej podpore z publika mala Slávia súpera v druhom polčase, obrazne povedané, na lopate.

WNBA: Las Vegas Aces zdolali vo finále New York 3:1 a obhájili titul

Las Vegas sa pripojili k Los Angeles Sparks (2001 a 2002) a Houston Comets (1997 až 2000), ktoré tiež dokázali v ženskej profilige obhájiť titul.

Levice odštartovali účinkovanie v EP triumfom 93:91 nad Oradeou

Otvárací duel v J-skupine sa začal z oboch strán ofenzívne, takže pre diváka išlo o atraktívny basketbal. ,aktualizované

Basketbalistky Slávie Banská Bystrica prehrali s Panathinaikosom 63:67

Banská Bystrica neodštartovala podľa predstáv, dierami v obrane umožnila Panathinaikosu odskočiť na vedenie 7:0.,aktualizované

Ružomberok začína domácu sériu, Piešťany chcú v Luxembursku uspieť

Piešťanom už dlhšiu dobu chýba Ana Mandičová, ale aj bez nej chcú nad Dudelangom zvíťaziť.

Houston vymenil Portera do Oklahomy, opačným smerom Oladipo

Porter má za sebou životnú sezónu v NBA, keď zaznamenal v priemere 19 bodov a šesť asistencií na zápas.

Spišskí Rytieri sa tešia na novú výzvu v Alpsko-jadranskom pohári

Pri svojich doterajších účastiach sa im vždy podarilo postúpiť medzi štyri najlepšie tímy súťaže.

Levice chcú hrať skupinu s pokorou, Bachan: Môžeme niečo dokázať

Všetky stretnutia Patriotov Levice v Európskom pohári FIBA odvysiela v priamom prenose športová televízia RTVS: Šport.

Čajkám zobral Górzow nádej za pár minút, Jankovič: Opustili sme sa

Šancu na prvý úspech bude mať aktuálny majster Slovenska vo štvrtok 19. októbra o 19.30 h, keď ho čaká eurocupový duel na palubovke luxemburského T71 Dudelange.