Basketbal

Basketbal: Finále Slovenského pohára prinesie súboj Interu s Košicami

Bratislavský organizátor záverečného turnaja môže získať trofej pre celkového víťaza tretí rok po sebe.

Basketbalisti Interu Bratislava si zahrajú vo finále SP proti Košiciam

V semifinále Slovenského pohára Komárno podľahlo Bratislavčanom a Košice zvíťazili po dramatickej koncovke nad hráčmi Svitu.,aktualizované

Basketbal: Komárno chce prekvapiť Inter, Svit čaká duel s Košicami

O veľké prekvapenie sa postarali basketbalisti BK Iskra Svit, keď v štvrťfinále vyprevadili z turnaja minuloročného finalistu BC Prievidza.

NBA: Duel mladíkov ovládol výber sveta, Američanov zdolal 150:141

Duel sa najviac vydaril Jamalovi Murraymu.

V semifinále SP v basketbale je aj Komárno, jeho súperom bude Inter

Interisti zdolali v mestskom derby víťaza kvalifikácie MŠK Iskra Petržalka 106:51.,aktualizované

Želanie trénera Jankoviča po postupe v EL: Vyhnúť sa Yakin Dogu

Košičanky sa prebojovali medzi štyri najlepšie tímy EP FIBA, ku ktorým sa v nasledujúcej fáze pripoja štyri družstvá z Euroligy.

NBA: Drámu Chicaga rozhodol Butler iba sekundu pred klaksónom

Butler sa postavil na čiaru trestného hodu po tom, ako ho pri pokuse o víťazný kôš fauloval Smart. Kontakt medzi oboma hráčmi nebol veľký, ale arbitri napokon usúdili, že to bol nedovolený zákrok.

Košičanky vyhrali aj v Cegléde a postúpili do ďalšej fázy EP

Basketbalistky Good Angels Košice si do odvetného zápasu prenášali 15-bodový náskok z prvého duelu.,aktualizované

NBA: Westbrookove triple double prinieslo výhru,Thomas potiahol Boston

Obhajcu titulu potiahli najmä LeBron James (31 bodov), Kyrie Irving (26) a Kyle Korver (22).

Basketbalistky GA Košice do Ceglédu s cieľom zúročiť 15-bodový náskok

Košický tím čaká búrlivá kulisa, v ktorej však nebude chýbať ani skupina priaznivcov slovenského tímu.

NBA: Chicago uťalo sériu prehier, s 20 bodmi mu pomohol Doug McDermott

Obhajca Cleveland Cavaliers vyhral na palubovke Minnesoty 116:108 a je stále lídrom Východnej konferencie.,aktualizované

NBA: Denver vyrovnal trojkový rekord, Spurs s víťazným zápisom

Basketbalistov Denveru potiahol k víťazstvu Srb Nikola Jokič, ktorý zaznamenal 17 bodov a s 21 doskokmi a 12 asistenciami si vytvoril osobné maximum.

Basketbalová Prievidza získala na post rozohrávača Krayema

Američan Krayem prichádza do tímu Miljana Čuroviča nahradiť Regera Dowella, ktorý skončil po minulotýždňovej ligovej prehre s Interom.

Basketbalový zápas Košíc s Nitrou zrušili, hostia majú málo hráčov

Nitrania nevycestovali už na zápas v pôvodnom termíne 28. januára, vtedy však zasiahla tím chrípková epidémia.

Prekvapenie NBA: Favorizované San Antonio formou nestačilo New Yorku

Hosťom nestačilo ani 36 bodov Kawhiho Leonarda, nedarilo sa im v streľbe, keď neprekročili 37-percentnú úspešnosť a z 29 pokusov za tri body trafili šesť.

Tréner Handlovej vbehol na ihrisko. Zápas s Lučencom skontumovali

Marko Cvetkovič dostal pokutu a šesťzápasovú suspendáciu, potrestali aj viacerých hráčov. Ligové stretnutie predčasne ukončili v štvrtej minúte.

NBA: Philadelphia uťala víťaznú šnúru Miami

Nad sily Heat bola domáca Philadelphia, ktorá vyhrala 117:109.

NBA: Miami ťahá 13-zápasovú víťaznú šnúru

V noci na sobotu si poradili s domácim Brooklynom 108:99 a v tabuľke Východnej konferencii im patrí 10. priečka.,aktualizované

Košické Good Angels vyhrali nad Ceglédom, ale odvetu nepodceňujú

Cesta Košičaniek za víťazstvom 79:64 nebola jednoduchá, najmä dianie v prvom polčase bolo dôkazom, že maďarský tím kožu lacno nepredá.

NBA: Basketbalisti Clevelandu Cavaliers nestačili na Oklahomu

Obhajca titulu po sérii štyroch víťazstiev vyšiel tentoraz naprázdno, naďalej však vedie Východnú konferenciu.

O osude basketbalového duelu Lučenec - Handlová rozhodne disciplinárka

Ligové stretnutie bolo predčasné ukončené v štvrtej minúte záverečnej štvrtiny za stavu 64:48 pre domácich.

NBA: Phoenixu bude niekoľko týždňov chýbať krídelník Bender

Devätnásťročný chorvátsky krídelník musí podstúpiť artroskopickú operáciu na odstránenie kostného výrastku na pravom členku.

Basketbalový duel Lučenec - Handlová nedohrali, hostia odišli

Za stavu 66:48 pre domácich dostal tréner hostí Marko Cvetkovič diskvalifikačnú chybu a bol vylúčený.

Srb Siladji sa stal novou posilou KB Košice

Odchovanec srbského klubu FMP Železnik Belehrad zaujal už v mladom veku, keď dokázal s tímom triumfovať v roku 2009 na turnaji Nike Euroleague, ktorý je určený pre talentovaných juniorov.

NBA: Charlotte Hornets ukončili sedemzápasovú sériu prehier

Hornets sa naposledy tešili z triumfu 21. januára, keď zvíťazili práve nad Brooklynom.,aktualizované

Basketbalová Nitra angažovala Čecha Kašu

Český pivot v doterajšom priebehu sezóny pôsobil v Nemecku, kde postupne vystriedal kluby Rot-Weiss Cuxhaven, Basketball Club Rendsburg a naposledy SBB Baskets Wolmirstedt.

NBA: Rodmana potrestali za dopravné priestupky trojročnou podmienkou

Rodman si vyslúžil trest za sériu prehreškov, ktoré vykonal počas júnovej jazdy na kalifornskej diaľnici.

NBA: Cleveland zvíťazil vo Washingtone po predĺžení

Veľkú zásluhu na úspechu hostí mal Kyrie Irving, ktorý 11 z jeho 23 bodov dosiahol v nadstavení, vrátane dôležitej trojky 35 sekúnd pred záverečným klaksónom.,aktualizované

Basketbalisti Košíc sa rozlúčili s trénerom Brajkovičom

Takéto rozhodnutie prijalo jednohlasným spôsobom predstavenstvo lídra tabuľky slovenskej SBL.

NBA: Paul Pierce sa pekne rozlúčil s Bostonom

Bývalý dlhoročný kapitán Celtics odohral jeho posledný zápas, keďže po sezóne ukončí kariéru.,aktualizované

NBA: LeBron James je najmladším hráčom, ktorý dosiahol 28.000 bodov

Urobili bodovú šnúru, ale zápas sme mali stále vo vlastných rukách. Potrebovali sme zakončiť viacero dôležitých akcií, čo sa nám podarilo, to bolo napokon aj rozhodujúce, povedal James po víťazstve.

NBA:Houston v predĺžení tesne prehral so Chicagom, Harden dal 42 bodov

Ten pridal aj tucet doskokov a deväť asistencií, chýbala mu jediná prihrávka na dosiahnutie triple double.

Magic Johnson sa vrátil do LA Lakers, bude poradca Bussovej

Päťdesiatsedemročný Johnson bol do minulého roka čestným viceprezidentom Lakers.

NBA: Atlanta zvíťazila v Houstone, tréner Popovich vyrovnal rekord

Washington doma zvíťazil nad Los Angeles Lakers 116:108, pre Wizards to bola šiesta výhra v rade.

NBA: Šiesta prehra Charlotte v sérii, Cleveland zdolal Minnesotu

Basketbalisti Cleveland si tak odčinili predošlú prehru s Dallasom. ,aktualizované

NBA: Toronto zdolalo New Orleans 108:106 po predĺžení

V drese Raptors sa prezentoval Kyle Lowry 33 bodmi a 10 asistenciami a 4,3 sekundy pred koncom predĺženia rozhodol o triumfe domácich.,aktualizované

Dončič sa rozhodol pre Slovinsko, plánuje účasť na ME 2017

Dončič je tiež jeden z horúcich kandidátov na vysokú pozíciu na NBA drafte 2018.

NBA: Obhajca titulu Cleveland Cavaliers nestačil na Dallas

Basketbalisti Clevelandu Cavaliers pokračujú v zámorskej basketbalovej NBA v nepresvedčivých výkonoch. ,aktualizované

Basketbalisti Svitu získali do tímu Avramoviča a Lošonského

Srb Avramovič začal sezónu 2016/17 v domácej súťaži, za KK Vršac Swisslion odohral päť stretnutí s priemermi 6,2 bodu, 2,2 doskoku a 2,4 asistencie na jeden duel.

NBA: Duel medzi Atlantou a New Yorkom rozhodlo štvornásobné predĺženie

Dallas prerušil nepriaznivú šnúru dvanástich prehier na pôde svojho texaského rivala. Na jeho víťazstve sa najväčšou mierou podieľal Seth Curry.,aktualizované