Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek

Basketbal

Lakers po prehre s Memphisom pod čiarou postupu, James: Hráme na figu

My sme mali svoj zápasový plán, ktorý sme napĺňali, no súper nás trestal za každú nedôslednosť, sypal si podľa AP popol na hlavu James, ktorého tím neuspel v 10 z uplynulých 13 stretnutí.

Antetokounmpo dal 44 bodov, Jokič rozhodol o triumfe Denveru

Wembanyama oslávil v deň zápasu 20. narodeniny. Napriek problémom s členkom odohral 26 minút. Najlepší strelec domácich bol Devin Vassell, dal 34 bodov.

Rubio sa cíti lepšie, ale do NBA sa už nevráti

Jeho návrat po ročnej absencii spôsobenej zranením kolena mnohí priaznivci považovali za kľúčový pre španielsku reprezentáciu pred vlaňajšími MS.

Brooklyn s pokutou za porušenie pravidla o účasti hráčov

Tréner Jacque Vaughn sa po zápase bránil, že duel nebrali domáci ako exhibičný predsezónny test, no v dvoch za sebou idúcich dueloch počas dvoch dní nechcel niektorých hráčov príliš vyťažiť.

Indiana zdolala Milwaukee 142:130 a dosiahla piate víťazstvo v rade

V drese Milwaukee mal Giannis Antetokounmpo 26 bodov, 11 doskokov a 8 asistencií a bol blízko k štvrtému triple-double v sezóne. ,aktualizované

Embiid dosiahol triple-double a zariadil triumf Philadelphie

Golden State Warriors vyhrali nad Orlandom 121:115. Ústrednou postavou domácich bol Stephen Curry, ktorý zaznamenal 36 bodov a pomohol tímu triumfovať po troch prehrách v rade.

Irving daroval mužovi 26-tisíc dolárov na transplantáciu obličky

Finančný dar poslal anonymne, no organizátor prezradil jeho identitu.

LA Clippers zdolalo Miami 121:104, vrátil sa Leonard

Hráči Indiany prerušilI 15-zápasovú sériu domácich víťazstiev Milwaukee. Na triumfe 122:113 mal najväčšiu zásluhu Tyrese Haliburton, keď zaznamenal 26 bodov, 11 asistencií a deväť doskokov.,aktualizované

Boston potvrdil pozíciu lídra triumfom na palubovke San Antonia

Boston natiahol šnúru víťazstiev na číslo šesť. ,aktualizované

Herec Ivan Trojan debutoval v basketbalovej lige, dal štyri body

Trojan strávil na palubovke strávil celkom minútu a pol. Známy herec si chcel účasťou v zápase splniť sen, v minulosti si zahral druhú futbalovú ligu za svoj milovaný klub Bohemians Praha.

Knicks by mali vymeniť Barretta a Quickleyho do Raptors za Anunobyho

Ani jeden z trojice hráčov nefiguroval na súpiskách počas sobotného večera. Knicks prehrali na palubovke Indiana Pacers 140:126 a Raptors nestačili na domáci Detroit Pistons 127:129.

Detroit zdolal Toronto 129:127 a ukončil sériu 28 prehier

Pistons predtým nevyhrali od 28. októbr. V počte prehier za sebou vyrovnali rekord Philadelphie 76ers zo sezón 2014-15 a 2015-16. ,aktualizované

SBL: Zápas Levice - Handlová odložili pre vírusové ochorenie hostí

Nový termín oznámia neskôr po dohode klubov.

Oklahoma zastavila v NBA víťaznú sériu obhajcu

Vydarený večer zažil aj Tyrese Maxey, ktorý 42 bodmi pomohol k víťazstvu oslabenej Philadelphie 76ers na palubovke Houstonu Rockets 131:127. ,aktualizované

Detroit nestačil na Boston a vyrovnal negatívny rekord 28 prehier

Detroit už pred stretnutím ťahal najdlhšiu šnúru prehier v priebehu jednej sezóny.,aktualizované

Philadelphia zvíťazila v Orlande, Phoenix v Houstone

Suns viedol Kevin Durant, ktorý zaznamenal 18. triple double v kariére - 27 bodov, 10 doskokov a kariérne maximum 16 asistencií. ,aktualizované

Gordonovi z Denveru spôsobil pes tržné poranenia a vyradil ho z hry

Dvadsaťosemročný Američan utrpel poranenia 25. decembra.

Basketbalisti Interu Bratislava vyhrali na palubovke Slávie SPU Nitra

20. kole Niké SBL vyhrali Spišskí Rytieri nad BC Prievidza 81:66.,aktualizované

Vedenie NBA schválilo predaj Dallasu spoločnosti Las Vegas Sands

Rodiny Miriam Adelsonovej a Sivan a Patricka Dumontovcov zaplatia za tím približne 3,5 miliardy dolárov.

Pistons prehrali s Brooklynom 112:118 a prekonali nepriaznivý rekord

Domácich potiahol so 41 bodmi Cade Cunningham, na prvý triumf od 28. októbra to však nestačilo. ,aktualizované

Vinicius navštívil zápas LA Lakers, vymenil si dres s Jamesom

Vinicius je známy fanúšik NBA a zbiera dresy rôznych basketbalových superhviezd. Okrem neho sa na zápase zúčastnil aj jeho spoluhráč z Realu Madrid Eduardo Camavinga.

NBA: Hunter bude chýbať Atlante ďalšie 2 týždne pre problémy s kolenom

Hunter sa nemusí podrobiť chirurgickému zákroku, absolvuje iné liečebné procedúry.

Arénu francúzskeho klubu Gravelines-Dunkerque zničil požiar

Starosta mesta Bertrand Ringot pre francúzske médiá uviedol, že halu pre viac ako 3000 divákov budú musieť kompletne zrekonštruovať.

NBA: Dončič prekonal hranicu 10.000 bodov

Obhajca titulu Denver natiahol víťaznú šnúru na päť zápasov, doma si poradil s Golden State 120:114.,aktualizované

NBA: Green z Golden State by sa mal na palubovky vrátiť v januári

Green absolval v uplynulých dňoch niekoľko online rozhovorov s predstaviteľmi NBA i hráčskej asociácie, ktoré by mali urýchliť jeho návrat do ligy.

NBA: Zranený Embiid nepomôže Philadelphii v zápase proti Miami

Philadelphii patrí v tabuľke Východnej konferencie tretia priečka s bilanciou 20 víťazstiev a 8 prehier.

NBA: Detroit vyrovnal negatívny rekord

Luka Dončič bol ústrednou postavou súboja Dallas - San Antonio (144:119), keď zaznamenal triple-double za 39 bodov, 12 doskokov a 10 asistencií. ,aktualizované

Sacramento zdolalo Suns, Sabonis so štvrtým triple double v sezóne

Obhajcovia titulu z Denveru zvíťazili na palubovke Brooklynu 122:117. Hostí potiahol Jamal Murray s 32 bodmi a hviezdny Nikola Jokič, ktorý pridal k 29 bodom aj 11 doskokov.,aktualizované

Zlatý americký tím z OH 2008 uvedú budúci rok do Siene slávy

Súčasťou víťazného tímu na OH v Pekingu boli napríklad hviezdni Kobe Bryant, LeBron James či Vince Carter.

Lakers bez Jamesa prehrali štvrtýkrát v rade, zdolala ich Minnesota

K triumfu domácich prispel aj Karl-Anthony Towns, ktorý zamieril v priebehu zápasu do šatne pre problémy s nohou.,aktualizované

Embiid s 51 bodmi doviedol Philadelphiu k triumfu nad Minnesotou

Obhajca titulu z Denveru uspel na palubovke Toronta 113:104 a zaknihoval piatu výhru z uplynulých šiestich stretnutí. Nikola Jokič k nej prispel 31 bodmi a 15 doskokmi. ,aktualizované

Morant po vypršaní trestu rozhodol o triumfe Memphisu v New Orleanse

Basketbalisti Bostonu opustili pozíciu lídra NBA, keď v noci na stredu prehrali na palubovke Golden State 126:132 po predĺžení.

Bridgesovi pre problémy so zákonom zamietli vstup do Kanady

Bridges si v súčasnosti odpykáva trojročnú podmienku, kvôli domácemu násiliu, ktorého sa mal dopustiť v júni 2022.

Basketbalista Wembanyama vynechá zápas proti Milwaukee

San Antonio napísalo Wembanyamu na zoznam zranených hráčov v pondelok deň po tom, čo zaznamenal 17 bodov a 13 doskokov pri prehre 146:110 s New Orleans Pelicans.

Chicago zastavilo sériu Philadelphie po triumfe 108:104

Cleveland zdolal Houston 135:130 po predĺžení, Donovan Mitchell prispel k triumfu 37 bodmi. Sam Merrill pridal 19 a dosiahol kariérne maximum. Pre Cavaliers to bolo 11. úspešné predĺženie po sebe. ,aktualizované

Boston uspel aj v 14. domácom stretnutí, zdolal Orlando 114:97

Celtics si udržali stopercentnú bilanciu na domácej palubovke, vyhrali všetkých 14 zápasov.,aktualizované

Piešťanské Čajky vyhrali na palubovke Slávie Banská Bystrica

Slávia Banská Bystrica - Piešťanské Čajky 69:80 (29:32)

Dončič so 61. triple-double v kariére, Detroit utrpel ďalšiu prehru

Hráči Golden State zdolali Brooklyn 124:120, potiahol ich najmä Stephen Curry, keď zaznamenal 16 zo svojich 37 bodov vo štvrtej štvrtine. ,aktualizované

Bývalý basketbalista Abdul-Jabbar skončil po páde v nemocnici

Sedemdesiatšesťročný Američan odohral v NBA 20 sezón a získal šesť majstrovských titulov s Milwaukee Bucks a Los Angeles Lakers.

Morantovi končí trest, do akcie sa vráti v New Orleans

Počas svojho trestu trénoval so spoluhráčmi, no na zápasoch nemohol byť prítomný ani ako divák.