Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Basketbal

Morant po vypršaní trestu rozhodol o triumfe Memphisu v New Orleanse

Basketbalisti Bostonu opustili pozíciu lídra NBA, keď v noci na stredu prehrali na palubovke Golden State 126:132 po predĺžení.

Bridgesovi pre problémy so zákonom zamietli vstup do Kanady

Bridges si v súčasnosti odpykáva trojročnú podmienku, kvôli domácemu násiliu, ktorého sa mal dopustiť v júni 2022.

Basketbalista Wembanyama vynechá zápas proti Milwaukee

San Antonio napísalo Wembanyamu na zoznam zranených hráčov v pondelok deň po tom, čo zaznamenal 17 bodov a 13 doskokov pri prehre 146:110 s New Orleans Pelicans.

Chicago zastavilo sériu Philadelphie po triumfe 108:104

Cleveland zdolal Houston 135:130 po predĺžení, Donovan Mitchell prispel k triumfu 37 bodmi. Sam Merrill pridal 19 a dosiahol kariérne maximum. Pre Cavaliers to bolo 11. úspešné predĺženie po sebe. ,aktualizované

Boston uspel aj v 14. domácom stretnutí, zdolal Orlando 114:97

Celtics si udržali stopercentnú bilanciu na domácej palubovke, vyhrali všetkých 14 zápasov.,aktualizované

Piešťanské Čajky vyhrali na palubovke Slávie Banská Bystrica

Slávia Banská Bystrica - Piešťanské Čajky 69:80 (29:32)

Dončič so 61. triple-double v kariére, Detroit utrpel ďalšiu prehru

Hráči Golden State zdolali Brooklyn 124:120, potiahol ich najmä Stephen Curry, keď zaznamenal 16 zo svojich 37 bodov vo štvrtej štvrtine. ,aktualizované

Bývalý basketbalista Abdul-Jabbar skončil po páde v nemocnici

Sedemdesiatšesťročný Američan odohral v NBA 20 sezón a získal šesť majstrovských titulov s Milwaukee Bucks a Los Angeles Lakers.

Morantovi končí trest, do akcie sa vráti v New Orleans

Počas svojho trestu trénoval so spoluhráčmi, no na zápasoch nemohol byť prítomný ani ako divák.

Spurs zdolali Lakers 129:115 a ukončili osemnásťzápasovú šnúru prehier

Najviac bodov mal za domácich Devin Vassell (36), James získal 23 a s desiatimi doskokmi zaznamenal double double.,aktualizované

Dallas prehral s Minnesotou 101:119, nepomohlo mu ani 39 bodov Dončiča

Dončič pri neúčasti zraneného Kyrieho Irvinga natiahol sériu zápasov, v ktorých dosiahol aspoň 30 bodov, na deväť. ,aktualizované

Zomrel bývalý hráč Indiany a člen Siene slávy NBA George McGinnis

Dvojnásobný šampión ABA a trojnásobný účastník All Star exhibícií NBA a ABA trpel dedičnou chorobou a v uplynulých rokoch absolvoval niekoľko operácií.

Antetokounmpo sa blysol 64 bodmi a prekonal klubový rekord Milwaukee

San Antonio predĺžilo negatívny rekord klubu na 18 prehier v sérii, keď podľahlo doma tímu Los Angeles Lakers 119:122. ,aktualizované

Draymond Green z Golden State má na neurčitý čas zastavenú činnosť

Tridsaťtriročný Green v utorkovom stretnutí udrel do tváre pivota Phoenixu Jusufa Nurkiča a musel ísť opäť predčasne do šatne.

Dončič s ôsmym 30-bodovým zápasom za sebou, Dallas zdolal Lakers

Dončič odohral ôsmy tridsaťbodový zápas za sebou, nezastavilo ho zranenie členka ani rozbitá pera.,aktualizované

Spišskí Rytieri prehrali v AJP s Dabrowou Górniczou 102:122

Basketbalisti Spišských Rytierov zaznamenali v A-skupine Alpsko-jadranského pohára tretiu prehru, na palubovke úradujúceho šampióna tejto súťaže MKS Dabrowa Górnicza podľahli 102:122.

New Orleans zdolalo lídra ligy Minnesotu 121:107,Williamson s 36 bodmi

Zion Williamson odpovedal na kritiku, ktorá sa na jeho stranu zniesla po predchádzajúcej vysokej prehre s Los Angeles Lakers v semifinále Pohára NBA, sezónnym maximom 36 bodov.,aktualizované

B.James nastúpil v prvom zápase od zástavy srdca, LeBron: Veľká chvíľa

Devätnásťročný Bronny odohralo šestnásť minút a zaznamenal štyri body, tri doskoky i dve asistencie. Lekári mu diagnostikovali vrodenú vadu, ktorá mu však nebráni pokračovať v kariére.

NBA: Young dostal pokutu 25.000 dolárov pre konfrontáciu s rozhodcom

K incidentu prišlo na konci stretnutia, keď sa Young stretol s brániacim Dennisom Smithom z Nets.

NBA: Majitelia Oklahoma City Thunder chcú pre tím postaviť novú arénu

Voliči v Oklahome City majú v utorok hlasovať o schválení šesťročnej dane, ktorá pomôže financovať výstavbu.

NBA:Irving utrpel pomliaždeninu päty, no vyhol sa vážnejšiemu zraneniu

K incidentu prišlo v druhej štvrtine zápasu, keď mu spoluhráč Dwight Powell dopadol na vystretú nohu.

NBA: Lakers zdolali Indianu a stali sa prvými víťazmi Pohára

Duel sa ako jediný v súťaži nepočítal aj do základnej časti NBA. ,aktualizované

Basketbalisti Detroitu opäť nebodovali, prehrali nad Orlandom

V drese Magic nazbieral 27 bodov Franz Wagner, Paolo Banchero pridal 24.,aktualizované

Basketbalistky ŠBK Šamorín prehrali so Sláviou Banská Bystrica

ŠBK Šamorín - Slávia Banská Bystrica 43:107 (19:60)

Lakers zdolali New Orleans, James: Pokiaľ bránime, máme šancu vyhrať

Ťahúň domácich LeBron James získal 30 bodov v necelých troch štvrtinách. Jeho tím čaká ďalší duel Pohára NBA proti Indiane Pacers, ktorá postúpila cez Milwaukee Bucks (128:119).

LaVine bude chýbať Chicagu Bulls ešte 3 až 4 týždne

V zostave absentuje od 29. novembra pre zápal v pravej nohe.

Dončič dal triple double za polčas, Denver prehral s Clippers

Trojitý dvojciferný zápis Nikolu Jokiča (22 bodov, 15 doskokov a 10 asistencií) naopak nestačil obhajcom titulu Denveru.,aktualizované

Spišskí Rytieri zdolali doma Capital Bulls 94:85

Spišskí Rytieri - OSC Capital Bulls 94:85 (41:37)

Počas zápasu medzi Sacramentom a New Orleans zomrel fanúšik

Hráč Keegan Murray z Kings povedal, že tím sa o tragickej udalosti dozvedel až po zápase.

Lakers vyradili Phoenix z Pohára, domácich potiahol v závere James

Hviezdny LeBron James získal 31 bodov, z toho pätnásť v záverečnej štvrtine, ktorú domáci vyhrali o dva body. ,aktualizované

Indiana zdolala Boston, Haliburton má prvé triple double v kariére

Zaznamenal 26 bodov, 10 doskokov a 13 asistencií.,aktualizované

Orlando prehralo po deviatich dueloch, neuspelo v Brooklyne

Jokič nazbieral tri trojciferné štatistiky ôsmykrát v sezóne.

Boston zdolal Philadelphiu, Denver uspel na palubovke Phoenixu

MVP uplynulej sezóny Embiid chýbal Philadelphii v druhom stretnutí za sebou pre chorobu, napriek tomu mali Sixers šancu na triumf.

Oklahoma zdolala Lakers, Bulls rozhodli proti Milwaukee v predĺžení

Chicago Bulls rozhodli o svojom triumfe 120:113 nad Milwaukee Bucks v predĺžení.,aktualizované

Syn LeBrona Jamesa sa môže vrátiť na univerzitné palubovky

Lekári mu diagnostikovali vrodenú vadu, ktorá mu však nebráni pokračovať v kariére.

Basketbalistky Banskej Bystrice prehrali v EP s Mechelenom 72:88

Vicemajster Slovenska tak zakončil skupinovú fázu bez jediného víťazstva.

Denver zvíťazil nad Houstonom 134:124, Jokič zaznamenal triple-double

Po 11-zápasovej pauze zavinenej zranením zadného stehenného svalu sa do zostavy Denveru vrátil Jamal Murray a do štatistík mu pribudlo 16 bodov. ,aktualizované

Basketbalistky Piešťan prehrali v Girone 45:73, do play off neprešli

V tabuľke obsadili tretiu priečku s bilanciou dvoch výhier a štyroch prehier, ale vzhľadom na celkové skóre sa im z tejto pozície nepodarilo postúpiť do play off.

Basketbalistky Ružomberka bez víťazstva, s Olympiacosom prehral 46:68

V tabuľke tak skončil na štvrtej pozícii.