Dvadsaťšesťročný Američan sa veľkou mierou podieľal na tom, že Lučenec odštartoval do novej sezóny SBL vynikajúcim spôsobom.

NBA: Los Angeles Clippers zdolal San Antonio

Hráčky MBK Ružomberok neuspeli v D-skupine Európskeho pohára FIBA

Ďalší duel zvereniek trénera Juraja Suju je na programe v stredu 6. novembra o 17.00 h.,aktualizované

K výmene na lavičke prišlo pri družstve do 18 rokov, novým koučom sa stal Marek Jurík, v súčasnosti tréner v ŠBK Junior Levice.

Interistu Körnera mrzeli chyby: Mohli sme pomýšľať na lepší výsledok

Zverenci trénera Aramisa Nagliča odišli z holandského Leidenu s prehrou 67:80.

NBA: Hráč New Yorku Knicks R. Bullock prišiel pri streľbe o sestru

Zomrela vo veku 22 rokov.

NBA: Curry si zlomil zápästie a bude dlhšie pauzovať

Dvojnásobný MVP súťaže sa zranil v tretej štvrtine štvrtkového duelu so Suns (110:121), keď sa zrazil s Aronom Baynesom.

NBA: Houston zvíťazil vo Washingtone, Harden dal 59 bodov

Domácim nestačilo ani 46 bodov Bradleyho Beala. Hosťujúci Russel Westbrook zaznamenal triple-double so 17 bodmi, 12 asistenciami a 10 doskokmi.,aktualizované

EP FIBA: Inter neuspel v Leidene, Naglič: Urobili sme veľa chýb

Domáci zabrali v ofenzíve a po nadobudnutí dvojciferného vedenia si už cestu za víťazstvom postrážili.,aktualizované

Tréner basketbalistiek SR nominoval 14 hráčok na kvalifikáciu ME 2021

V prvom bloku odohrajú slovenské reprezentantky zápas v Maďarsku.

NBA: Los Angeles Lakers zdolali Memphis, Davis dosiahol 40 bodov

Dvadsaťšesťročný Davis navyše utvoril klubový rekord, keď premenil 26 trestných hodov. Jeho účasť v zápase pritom nebola istá po tom, ako v nedeľu utrpel zranenie ramena.,aktualizované

Basketbalisti SR sa v predkvalifikácii MS stretnú s týmito súpermi

Slovákom sa v lete nepodarilo postúpiť z predkvalifikácie majstrovstiev Európy 2021, v záverečnom treťom kole obsadili v F-skupine nepostupové druhé miesto s bilanciou dvoch výhier a dvoch prehier.

Inter začína EP v Leidene sériu duelov vonku, Hlivák: Môžeme prekvapiť

Bratislavskí basketbalisti začali účinkovanie v A-skupine domácim víťazstvom, keď po dramatickej koncovke zdolali maďarský Pécs 88:87.

NBA: Harden potiahol Houston k výhre 40 bodmi

V ďalšom dueli NBA si obhajca titulu Toronto poradil s Orlandom 104:95. Raptors dosiahli tretie víťazstvo zo štyroch zápasov.,aktualizované

Basketbalisti Prievidze odohrajú pre trest dva duely v Leviciach

Z tímu zároveň odchádza najlepší strelec Troran Brown.

NBA: Memphis zdolal Brooklyn po predĺžení trojkou v úplnom závere

V domácom drese nazbieral 30 bodov nováčik Ja Morant.,aktualizované

NBA: Antetokounmpo s triple-double pri triumfe Milwaukee v Houstone

Domácim nestačilo 24 bodov a 16 doskokov Russella Westbrooka.,aktualizované

NBA: Mladík Ayton z Phoenixu dostal dištanc na 25 zápasov

Dôvodom je porušenie antidopingových pravidiel súťaže, keď ho pozitívne testovali na diuretiká.

NBA: Washington z Charlotte vytvoril nováčikovský rekord

Doteraz v histórii NBA dali najviac košov spoza oblúka pri svojom prvom zápase Donyell Marshall v roku 1994 a Jake Layman v roku 2016, obaja uspeli päťkrát.

NBA: Beverley dostal pokutu 25-tisíc USD za nešportové správanie

Tridsaťjedenročný pivot neuniesol prehru 102:112, namiesto toho, aby loptu hodil rozhodcovi, nahnevane ju vrhol do publika.

Inter má po dráme cennú výhru, Baťka: Tento bod je veľmi dôležitý

Víťazstvo domácich sa na Pasienkoch nerodilo ľahko.

NBA: Zápas hviezd 2023 bude hostiť Salt Lake City

Basketbalová exhibícia sa do Utahu vráti po 30 rokoch, naplánovaná je na 19. februára.

NBA: Brooklynu nestačilo ani 50 bodov Irvinga, podľahol Minnesote

V drese hostí sa najviac darilo Karlovi-Anthonymu Townsovi, ktorý k 36 bodom pridal aj 14 doskokov.,aktualizované

Inter po dráme zdolal Pécs o jediný bod

Úvodné desiatky sekúnd boli oťukávacie, Inter sa však postupne dostal do svojho rytmu a začal budovať vedenie.,aktualizované

Piešťanské Čajky prehrali s Chomutovom

V súťaži majú na svojom konte jedno víťazstvo a jednu prehru.

Ružomberčanky doma nestačili na Hatay

Slovenský majster mal sympatický vstup do zápasu, keď do konca úvodnej štvrtiny si vybudoval 8–bodový náskok ,aktualizované

NBA: Obhajca z Toronta vstúpil do sezóny víťazstvom nad New Orleans

Krídelník Fred VanVleet si vytvoril osobné strelecké maximum s 34 bodmi, keď premenil 5 zo 7 trojkových pokusov. ,aktualizované

Česky basketbal je úspešný vďaka Nymburku, tvrdí V. Havlík

Reprezentačné družstvo ČR okolo rozohrávača Chicaga Bulls Tomáša Satoranského prekvapilo na majstrovstvách sveta v Číne a obsadilo šiestu priečku, dokonca o jednu vyššie ako USA.

NBA: Williamson z New Orleans podstúpil operáciu kolena

Svojmu tímu bude aktuálna draftová jednotka chýbať šesť až osem týždňov.,aktualizované

Basketbalisti Interu začínajú Európsky pohár FIBA doma s Pécsom

Úvodný zápas A-skupiny ich čaká v stredu 23. októbra od 18.00 h.

NBA: Na štarte je veľa ambicióznych kandidátov, Toronto sa oslabilo

V noci z utorka na stredu SELČ je na programe losangeleské derby medzi Clippers a Lakers i zápas Toronta proti New Orleans. Práve kanadské družstvo obhajuje titul.

NBA: Kuzma bude chýbať LA v úvode sezóny, nestihol si doliečiť nohu

Reprezentant USA sa zranil počas prípravy na majstrovstvá sveta v Číne a stále uňho pretrvávajú problémy s ľavou nohou.

Utah Jazz ponúkol trénerovi Snyderovi dlhodobý kontrakt

Päťdesiatdvaročný Snyder si za svoju prácu vyslúžil predĺženie platnosti kontraktu už druhýkrát v priebehu troch rokov.

Duel basketbalistov Prievidze a Interu ukončila inzultácia rozhodcu

Stalo sa to po tom, ako domáca lavička dostala technickú chybu a manažér klubu Marko Batina protestoval u rozhodcu po odpískaní faulu na hráča BC.,aktualizované

NBA: Siakam sa dohodol s Torontom na predĺžení zmluvy

Dvadsaťpäťročný hráč bude v Kanade pôsobiť dlhšie o ďalšie štyri roky a zarobí 130 miliónov dolárov.

Williamson utrpel zranenie kolena, Pelicans bude chýbať v úvode sezóny

Devätnásťročnú vychádzajúcu hviezdu si vybrali Pelicans z prvého miesta tohtoročného draftu. ,aktualizované

EP FIBA: Ružomberčanky prehrali v Krasnojarsku

Ružomberčanky v prvej štvrtine síce dvakrát stiahli 3-bodové manko a dostali sa aj do vedenia 10:9, no od stavu 17:16 im domáce odskočili na 23:16,aktualizované

NBA: Lowry predĺžil kontrakt v Toronte

Detaily kontraktu nezverejnili, podľa médií ide o ročné predĺženie v hodnote 31 miliónov dolárov.