Utorok 23. apríl 2024Meniny má Vojtech

Basketbal

Ružomberok po prehre 58:83 s Kayseri prišiel o šancu na postup

Ružomberok mal dobrý nástup do stretnutia, rýchlo sa ujal vedenia 4:0, ale Kayseri na to odpovedalo osembodovou šnúrou.

James po prekonaní méty 39.000 bodov: Byť prvý v čomkoľvek je skvelé

Tridsaťosemročnému Jamesovi pred stredajším duelom chýbalo k dosiahnutiu tohto cieľa len 5 bodov. Podarilo sa mu ho dosiahnuť strelou za tri body počas prvej štvrtiny zápasu.,aktualizované

LaRavia podstúpi zákrok oka a bude chýbať Memphisu minimálne 2 týždne

Pre tento klub zámorskej NBA je to tretie zranenie v priebehu piatich dní.

Čajky s cieľom vyhrať, Jankovič: Všetci vieme, o čo hráme

Úradujúci majster Slovenska sa pred rozhodujúcou fázou skupinovej fázy nachádza na mieste, ktoré by za súčasných okolností znamenalo postup ďalej.

Kennard si poranil koleno, Memphisu bude chýbať približne dva týždne

Kennarda trápia zdravotné ťažkosti od 14. novembra, kedy v zápase s Los Angeles Lakers (107:134) odohral iba šesť minút.

Basketbalisti Levíc sa chcú rozlúčiť víťazne, Kováč: Sme motivovaní

Minuloročná úspešná cesta Patriotov naprieč európskymi súťažami, ktorá sa skončila tesne pred bránami štvrťfinále Európskeho pohára FIBA, sa v tejto sezóne nepodarila napodobniť podľa ich predstáv.

Warriors triumfovali nad Rockets 121:116, Curry prekonal svoj rekord

Washington nebodoval v šiestom stretnutí v rade. ,aktualizované

Durant priviedol Phoenix k triumfu: Hrám uvoľnene

Durant zaznamenal 12. zápas v sérii s minimálne 25 bodmi. Žiaden iný hráč v klubovej histórii neťahal takúto šnúru. ,aktualizované

Milwaukee zdolalo Dallas 132:125 v zámorskej NBA

Antetokounmpo zaznamenal 40 bodov,aktualizované

Basketbalisti Lučenca vyhrali nad Interom Bratislava 91:78 v 12. kole

Patrioti Levice vyhrali v 12. kole Niké SBL na palubovke MBK BANÍK Handlová 88:70. ,aktualizované

NBA: Memphis prišiel na 3-5 týždňov o zraneného rozohrávača Smarta

Grizzlies vstup do novej sezóny NBA nevyšiel. Sú najhorším tímom Západnej konferencie s bilanciou 2-9.

NBA: Boston potvrdil pozíciu lídra súťaže víťazstvom 108:105 v Toronte

LeBron James vyrovnal osobné sezónne maximum 35 bodov a bol strojcom triumfu Los Angeles Lakers nad Portlandom 107:95. ,aktualizované

Kerr po Greenovej suspendácii vlastného zverenca kritizoval

Green si odpykáva dištanc v lige už po piatykrát v kariére.

Miami vyhralo siedmy duel v sérii, Warriors prehrali piatykrát v rade

Finalisti predchádzajúceho ročníka Miami mali nepodarený štart do novej sezóny, no už sú opäť na popredných pozíciách.

Basketbalistom Levíc chýbali proti Varšave sily, Madzin: Bojovali sme

Prehra 63:74 rozhodla o tom, že Levičania skončia v Európskom pohári FIBA už v prvej fáze. Budúci týždeň uzatvoria vo Fínsku účinkovanie v J-skupine, v tabuľke už majú istotu tretieho miesta.

Sacramento zdolalo Lakers 125:110, James dosiahol 108. triple-double

Lakers prehrali po troch triumfoch a prvýkrát neuspeli pred vlastnými fanúšikmi. ,aktualizované

Vedenie NBA suspendovalo Greena na päť zápasov za zákrok na Goberta

Do potýčky sa okrem dvoch inkriminovaných hráčov zapojili aj Jaden McDaniels a Klay Thompson. Všetci okrem Greena obišli s nižším trestom - zaplatia po 25.000 amerických dolárov.

Levice po prehre 63:74 s Varšavou stratili šancu na postup

Wheeler síce odštartoval štvrtú štvrtinu úspešným pokusom, ale Legia na to odpovedala 6 bodmi za sebou a tento úsek sa neskôr ukázal ako kľúčový.

NBA: Majster sveta Theis odchádza z Indiany do LA Clippers

Tridsaťjedenročný Theis bol v lete dôležitou súčasťou nemeckej reprezentácie, ktorá prekvapujúco triumfovala na majstrovstvách sveta.

Jokič prispel 32 bodmi k triumfu Denveru nad Los Angeles Clippers

Jokič premenil všetkých 14 trestných hodov vrátane dvoch, ktorými 13 sekúnd pred koncom spečatil triumf svojho tímu. ,aktualizované

Levice chcú zastaviť Legiu v Európskom pohári FIBA

Domáca prehra s rumunskou Oradeou (65:82) skomplikovala postupové nádeje slovenského zástupcu, už to nemá výhradne len vo svojich rukách.

NBA: Toronto otočilo duel s Washingtonom, Siakam s 39 bodmi

Sacramento si poradilo s Clevelandom 132:120 najmä vďaka De’Aaronovi Foxovi,aktualizované

Denver prehral v Houstone 104:107, do čela ligy Philadelphia

Do čela súťaže sa posunula Philadelphia, ktorá zdolala Indianu 137:126 a uspela ôsmykrát v rade. ,aktualizované

Slovenky s prvým triumfom, v Rumunsku vyhrali 93:77

Postup na záverečný turnaj si zabezpečia víťazi skupín a štyri najlepšie tímy z druhých miest, ktoré sa pripoja ku kvartetu organizátorov – Taliansku, Grécku, Česku a Nemecku.,aktualizované

Chuligáni v Zadare napadli novinárov a funkcionára CZ Belehrad

Chorvátska polícia v súvislosti s napadnutiami zatkla dve osoby.

Oubreho vo Philadelphii zrazilo auto, utrpel nešpecifikované zranenia

Podľa vyjadrenia tímu NBA by nemal vynechať zvyšok sezóny, ale zatiaľ nie je jasné ako dlho bude trvať jeho rekonvalescencia.

Orlando dokázalo po 14 dueloch zdolať Milwaukee

Cleveland dokázal druhýkrát v priebehu týždňa zvíťaziť nad Golden State.,aktualizované

Philadelphia dosiahla siedmy triumf v rade, Detroit zdolala 114:106

Dallas zdolal Los Angeles Clippers 144:126, Slovinec Luka Dončič nastrieľal 44 bodov.,aktualizované

V Akrone otvoria múzeum LeBrona Jamesa: Znamená to pre mňa veľa

Štvornásobný šampión NBA hrá momentálne už 21. sezónu profiligy. Vo februári sa stal najlepším strelcom histórie NBA, na konte má už 38.847 bodov.

Indiana zdolala Milwaukee, Bucks nestačilo ani 54 bodov Antetokounmpa

V druhom stretnutí Atlanta zdolala Orlando 120:119 v Mexiku. Bol to jeden z dvoch zápasov základnej časti mimo USA. Brooklyn Nets a Cleveland Cavaliers odohrajú 11. januára 2024 duel v Paríži. ,aktualizované

Slovenské basketbalistky v prvom zápase F-skupiny prehrali s Tureckom

Zverenkyne trénera Martina Pospíšila doplácali aj na nízku útočnú efektivitu, respektíve premieňanie trestných hodov, čoho výsledkom bol polčasový stav 20:43. ,aktualizované

Stíhacia jazda basketbalistom Levíc nestačila,Kováč:Oradea bola lepšia

Levičania viedli chvíľku v úvode zápasu a následne na začiatku druhého polčasu, inak udával tempo tím z Rumunska.

Philadelphia v súboji o čelo Východnej konferencie zdolala Boston

Denver zvíťazil v šlágri Západnej konferencie nad Golden State 108:105 a upevnil si pozíciu na prvom mieste ligy. Nikola Jokič zaznamenal za Nuggets 35 bodov a 13 doskokov. ,aktualizované

Basketbalisti Patriotov Levice prehrali doma s Oradeou

Prvé minúty dôležitého zápasu boli na oboch stranách hlavne o streleckej nepresnosti, ale aj dobrej defenzíve. ,aktualizované

SR začne kvalifikáciu v Turecku, Pospíšil: Nejdeme s malou dušičkou

EP FIBA: Levice privítajú Oradeu, Kováč: Bude to veľmi náročné

V prvej konfrontácii týchto súperov rozhodovala okrem iného streľba za tri body, respektíve využívanie ponúknutých druhých šancí, či využívanie protiútokov.

NBA: Zápas hviezd v roku 2025 privíta San Francisco

V tejto sezóne sa exhibícia All Stars uskutoční 18. februára 2024 v aréne Gainbridge Fieldhouse v Indianapolise, kde hrá svoje domáce stretnutia Indiana Pacers.

Boston prvýkrát v sezóne prehral, neuspel v Minnesote po predĺžení

New York ustrážil domácu palubovku a triumfoval 111:97.,aktualizované

Slovenky vstupujú do novej etapy s obmenami, Pospíšil: Veľká výzva

Slovenky obsadili na poslednom európskom šampionáte v Slovinsku a Izraelu konečné 12. miesto, od konca turnaja prišlo k množstvu zmien.

Americkému basketbalistovi McCollumovi objavili nález na pľúcach

Tridsaťdvaročný rozohrávač McCollum je oporou Pelicans, v tejto sezóne má priemer 22 bodov a 6 asistencií na zápas.