Bratislava

V pondelok budú opravovať Kremeľskú a ulicu Pod záhradami v Bratislave

V Devíne opravia 135-metrový úsek od priechodu pre chodcov pred Lomnickou ulicou po Hradnú ulicu. Dĺžka opravy bude zhruba 347 metrov jazdného pruhu, teda 1215 metrov štvorcových komunikácie.

Festival Cigánsky bašavel chce priblížiť rómsku kultúru

Vrcholom podujatia bude opäť tradičný galaprogram detí z Divých makov a ich hostí – tanečnú skupinu Credance a ohňovú šou povedie huslistka a primáška Barbora Botošová.

Bratislavskí mestskí a štátni policajti kontrolovali prevádzky

Mestskí a štátni policajti podľa nej skontrolovali viaceré lokality centra mesta ako Župné námestie, Obchodnú ulicu, Kollárovo námestie, Židovskú či Beblavého ulicu.

Mosty v správe mesta sú podľa magistrátu vo vyhovujúcom stave

V správe hlavného mesta je 103 mostov a peších lávok. Z hlavných mostov cez Dunaj spravuje hlavné mesto tri mosty - Most SNP, Apollo a Starý most.

Práce na Landererovom parku v Starom Meste v Bratislave finišujú

Množstvo zelene, drevín a trávnatých plôch má byť pritom oproti pôvodnému stavu niekoľkonásobne vyššie, zmizol tiež asfalt. Pribudli nové lampy, lavičky a smetné koše.

Broomtislava predstaví metlobal, šport inšpirovaný Harry Potterom

Metlobal alebo quidditch, ktorý vznikol pred 12 rokmi v USA, je jediný zmiešaný kontaktný šport na svete. V sedemčlennom tíme hrajú spolu muži aj ženy.

Chátrajúci bývalý hotel Kyjev chcú začať rekonštruovať budúci rok

Developer už začiatkom tohto roka avizoval, že plánuje investíciu vo výške 80 až 100 miliónov eur. V zámeroch sú aj podzemné garáže pre takmer 500 áut.

Kandidatúru na starostu Petržalky zvažuje aktivista Miroslav Dragun

Svoje úvahy o kandidovaní odôvodňuje aj tým, že za ostatných desať rokov sa v mestskej časti nič nezmenilo, počnúc zanedbanými chodníkmi cez verejné priestranstvá po nedostatok parkovacích miest. ,aktualizované 

Mika chce v Bratislave rozšíriť električkové trasy a postaviť nové PKO

Dosiahnuť chce rozšírenie električkových radiál zo Zlatých pieskov do Vajnôr, z Dúbravky do centra Bory s možnosťou predĺženia až do automobilky Volkswagen a Devínskej Novej Vsi.

V. Mika chce rozšíriť električkové trasy i vybudovať nové PKO

Mika chce, aby z jeho programu bolo cítiť, že byť Bratislavčanom je výhodné.

Polícia obvinila muža, ktorý v noci poškodzoval zaparkované autá

V súčasnosti obvinený muž mal vo štvrtok (16.8.) v čase okolo 3.45 h pred jedným z bytových domov na Ondavskej ulici v Bratislave poškodiť spätné zrkadlá na zaparkovaných motorových vozidlách.

Samospráva bratislavského Lamača tvrdí, že stromov na námestí neubudne

Projektová manažérka Mária Rajecká priznala, že v hlavnej časti námestia, ktorej sa týka plánovaná jesenná rekonštrukcia, ubudne časť trávnatej plochy vzhľadom na realizáciu vodnej fontány.

MAL SMOLU: Vyhýbal sa base, vyňuchal ho policajný pes

Muža pre podozrenie zo spáchania trestného činu policajná hliadka eskortovala na príslušné policajné oddelenie.

Mláďatá kane popolavej zachránili pred kombajnom

Kane teraz čaká cesta do Afriky, kde prečkajú zimu.

Hladina Dunaja bude mať podľa SHMÚ naďalej mierne klesajúcu tendenciu

Aktuálne výšky hladiny Dunaja v oblasti nad Vodným dielom Gabčíkovo sú nízke, no nie sú výnimočným javom. Podobné a nižšie hodnoty tu hydrológovia zaznamenávajú spravidla každý rok.

Hasiči budú v súťažiť v behu po schodoch na 22. poschodie

Súťaže sa zúčastní 55 dvojíc HaZZ, pracovníci závodných hasičských útvarov a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska.

Petržalka vynovila detské ihrisko na Gessayovej ulici

Mestská časť spravuje 50 verejných detských ihrísk, ktoré obnovuje postupne. V uplynulom roku zrevitalizovala dve ihriská, a to na Znievskej ulici za 28.000 eur a na Vavilovovej ulici, kde prispela sumou 8000 eur.

Od nedele nastanú zmeny v prevádzke liniek MHD 37 a 153 v Bratislave

Od nedele tak bude zrušená premávka linky 153, ktorá spájala zastávky Shopping Palace v mestskej časti Novom Meste a zastávky v mestskej časti Vajnory – konečná a zachádzanie linky 37 do Marianky.