Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf
< sekcia Bratislava

Na zabezpečenie zdravotnej starostlivosti v Malackách dajú 104.000 eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR

BSK v odôvodnení návrhu upozornil na význam, ktorý má malacká nemocnica pre región Záhorie.

Bratislava 22. septembra (TASR) - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) poskytne mestu Malacky dotáciu vo výške 104.000 eur, určenú na náklady súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v Nemocnici Malacky. Návrh príspevku schválili v piatok poslanci kraja.

BSK v odôvodnení návrhu upozornil na význam, ktorý má malacká nemocnica pre región Záhorie. Dlhodobo totiž zabezpečuje komplexnú zdravotnú starostlivosť pre viac ako 80.000 obyvateľov spádového regiónu i širšieho okolia. "Patrí medzi nemocnice s menším počtom oddelení, ale s vysokým počtom špecializovaných ambulancií. Pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti umožňuje pacientom využívať najnovšie trendy v oblasti diagnostiky, ambulantnej, jednodňovej a ústavnej zdravotnej starostlivosti," upozornil lekár kraja a riaditeľ odboru zdravotníctva BSK Tomáš Szalay.

Kraj dodáva, že dotácia je prejavom snahy BSK o rozvoj kvalitných a dostupných zdravotných služieb v regióne Záhorie. Finančné prostriedky sú v schválenom rozpočte BSK na rok 2023.

Malackú nemocnicu prevádzkuje súkromná akciová spoločnosť Nemocničná, ktorá má s BSK zmluvu o prenájme nemocnice do roku 2035. Malacká nemocnica do začiatku septembra poskytovala zdravotnú starostlivosť aj v rámci urgentného príjmu. Túto starostlivosť pre pacientov zo Záhoria poskytuje v súčasnosti bratislavská Nemocnica Bory. V malackej nemocnici je po ordinačných hodinách ambulancií zabezpečené poskytovanie zdravotnej starostlivosti prostredníctvom fungovania internej a chirurgickej príjmovej ambulancie, ako aj ambulantnej pohotovostnej služby.