Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 23. júl 2024Meniny má Oľga
< sekcia Bratislava

V Bratislave sa predstavia historické železničné vozidlá

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Lenka Krošláková

Návštevníci budú môcť absolvovať aj vyhliadkové jazdy parnými a motorovými vlakmi. Súčasťou podujatia budú i historické prehliadky či tvorivé dielničky pre deti.

Bratislava 11. júna (TASR) - Počas najbližšieho víkendu (15. a 16. 6.) sa v starom bratislavskom rušňovom depe uskutoční 24. ročník celoslovenského zrazu historických železničných vozidiel s názvom Rendez. TASR o tom informoval hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Dominik Drevický.

"Návštevníci si budú môcť pozrieť elektrický rušeň radu 350 v dobovom nátere, ktorý im predstaví náš rušňový personál. Okrem toho v nedeľu 16. júna bude naša motorová jednotka radu 861 nasadená na kyvadlovej doprave medzi areálom podujatia a bratislavskou hlavnou stanicou," priblížil generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa.

Návštevníci budú môcť absolvovať aj vyhliadkové jazdy parnými a motorovými vlakmi. Súčasťou podujatia budú i historické prehliadky či tvorivé dielničky pre deti. Vystavené budú tiež viaceré historické vozidlá zo Slovenska, Česka a Maďarska.

Podujatie pripravujú Železnice Slovenskej republiky a Železničné múzeum SR v spolupráci s ďalšími železničnými dopravcami ako je aj Železničná spoločnosť Slovensko a slovenskými klubmi železničných historických vozidiel.